Степанівський міжшкільний навчально-виробничий комбінат уже понад 40 років допомагає учням обрати професію, застосовуючи сучасні методи навчання.

За словами директора комбінату Леоніда Шестаковського, основне завдання МНВК – дати старшокласникам якісну освіту у відповідності з їхніми індивідуальними нахилами і зорієнтувати учнів на таку майбутню діяльність, яка користуватиметься найвищим попитом на ринку праці. На сьогоднішній день – це робітничі професії.

Учні Степанівського МНВК Єгор Коваленко, Єгор П’ятикоп, Олександр Василенко приєдналася до флешмобу «Я матиму роботу. А ти?», щоб підняти престижність професій, за якими вони навчаються.

З метою профорієнтації для випускників не так давно було організовано поїздки до професійних навчальних закладів Чернігова. Учнів радо прийняли у вищому професійно-технічному училищі побутового обслуговування та центрі професійно-технічної освіти. Старшокласники дізналися про спеціальності, за якими ці навчальні заклади готують робітничі кадри, умови вступу на навчання та можливості працевлаштування на майбутнє. А тих, хто отримавши диплом молодшого спеціаліста, захоче продовжити свою освіту, виші зараховують у число студентів відразу на третій курс.

Протягом багатьох років Степанівський МНВК співпрацює з вищими навчальними закладами України. Їх представники щороку відвідують комбінат і знайомлять старшокласників з умовами вступу та особливостями навчання.

Цьогоріч у Степанівці побували представники Чернігівського національного технологічного університету, Національного університету «Чернігівський колегіум», Ніжинського агротехнічного інституту.

Заступник директора Степанівського МНВК Людмила Дем’яненко та методист з проф­орієнтаційної роботи Ірина Слабченко приєдналися до проекту «Карта професій» та стали учасниками першого в Україні форуму для шкіл «Кар’єра зі школи: вибір і планування». У рамках цього проекту вихованці Степанівського МНВК взяли участь у Всеук­раїнському конкурсі есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток», що дало їм можливість вже зі школи замислитися про побудову майбутньої кар’єри.

Окрім здобуття основної спеціальності, учні МНВК додатково відвідують курси за вибором: «Технічне креслення», «Побудова кар’єри», «Комп’ютерна графіка», «Англійська мова у професійному самовизначенні», «Основи медичної допо­моги».

Багато випускників минулих років сьогодні працюють трактористами, операторами комп’ютерного набору, проходять військову службу та працюють у поліції, отримавши професію водія, продовжують навчання на вищих рівнях освіти.

У квітні – травні 2018 року Степанівсь­кий МНВК традиційно запрошує дев’яти­класників зі шкіл Менщини на проф­орієнтаційні екскурсії, які допоможуть обґрунтовано обрати майбутній профіль навчання, визначитися з професією, обрати освітній маршрут.

Коментарі закриті.