За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств у II кварталі 2016 року, середньомісячні сукупні ресурси (доходи) одного домогосподарства Чернігівської області становили 5407 грн.

Порівняно з відповідним періодом 2015 року вони зросли на 12%. Доходи одного чернігівця склали  2816  грн.  та  були  майже  на  рівні  середнього  показника  по  Україні (2767 грн).

Найвищими   залишаються   середньодушові   сукупні   доходи   киян  (4127 грн), а найменш забезпеченими були жителі Волинської та Рівненської областей (2485 грн).

Основним джерелом доходів середньостатистичної сім’ї Чернігівщини є грошові надходження (83%), найбільш вагомими з яких залишаються оплата праці – 43% та пенсії – 24% (в Україні – 48% та 21% відповідно).

Десяту частину ресурсів домогосподарств області становлять надходження від особистого підсобного господарства та самозаготівель і стільки ж стипендії та соціальні допомоги (включаючи готівкові і безготівкові пільги та субсидії). Відчутною підтримкою сімейного бюджету є допомога від родичів та інших осіб грошима і продуктами харчування – 8%.

 

Головне управління статистики у Чернігівській області

Коментарі закриті.