З 10 серпня в районі стартував місячник підтримки підприємництва. План заходів щодо його проведення затверджено відповідним розпорядженням районної державної адміністрації. Районний центр зайнятості бере активну участь у проведенні цього заходу.
У ході місячника, зокрема, передбачається активізувати роботу по залученню безробітних до започаткування власної справи за фінансової підтримки служби зайнятості, провести конкурс на кращий бізнес-план.

Слід нагадати, що першу інформацію про те, як стати бізнесменом, можна отримати з матеріалів, розміщених в інформаційному куточку центру зайнятості «Для вас, майбутні підприємці». Бажаючі започаткувати власну справу за сприяння служби зайнятості можуть безкоштовно отримати інформаційно-консультаційні послуги з питань підприємництва та пройти професійне навчання основам організації бізнесу.

Для реалізації самостійної зайнятості у районному центрі зайнятості діє певний механізм, а саме:
– проводяться інформаційні та консультаційні семінари щодо порядку організації підприємницької діяльності;
– здійснюється інформаційно-роз’яснювальна робота, надаються індивідуальні консультації щодо можливості отримання допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи;
– проводиться навчання безробітних на двотижневих курсах підвищення кваліфікації;
– облаштовано куточки з інформаційними матеріалами щодо організації підприємницької діяльності, фотостенд та інша інформація про успішних підприємців, яким служба зайнятості допомогла у започаткуванні бізнесу;
– проводиться профдіагностичне обстеження щодо виявлення нахилів та здібностей безробітних до заняття підприємницькою діяльністю.

Для розгляду питань щодо отримання допомоги безробітний подає до центру зайнятості заяву про надання допомоги та бізнес-план. Рішення про одноразову виплату допомоги по безробіттю приймається директором центру на підставі висновку комісії з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Висновок комісії базується на результатах професійної діагностики безробітного, набутих ним знань з організації підприємницької діяльності та аналізу його бізнес-плану.
Розрахунок суми допомоги по безробіттю здійснюється з дня державної реєстрації безробітного як фізичної особи-підприємця або з дня державної реєстрації юридичної особи, засновником якої є безробітний.

Планується, що в ході проведення місячника п’ятеро безробітних відкриють власну справу, а дві особи пройдуть підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення за програмою «Підприємець-початківець».

Стати підприємцем не складно, тільки треба повірити у себе, бачити мету, якої хочеш досягти. А служба зайнятості допоможе у досягненні задуманого.

Коментарі закриті.