деклараціяВідтепер інформація про доходи держслужбовців буде у вільному доступі, а за недостовірні відомості порушників чекає дисциплінарна, адміністративна і навіть кримінальна відповідальність.

З 15 серпня до 14 жовтня триватиме кампанія електронного декларування доходів державних службовців категорій А і Б. Це нововведення передбачає заповнення декларацій в електронній формі через сайт Національного агентства з питань запобігання корупції. Цього року чиновники вже подавали такі документи, проте в паперовому вигляді, а тепер інформацію треба надати повторно. Перелік необхідних даних не змінюється, кажуть в головному територіальному управлінні юстиції.

Il`chuk_O_20_1[(000617)2016-08-15-17-54-50]В’ячеслав Хардіков, заступник начальника головного територіального управління юстиції в області: «Декларація лише показує, що держслужбовець є відкритий у своїй діяльності і належним чином виконує функції, покладені на нього державою. Так само відповідні декларації подають в правоохоронні органи, податкові, прокуратура – вони також є державними службовцями. У декларації має бути інформація про доходи, про відповідні об’єкти рухомого і нерухомого майна, цінні речі, вартість яких перевищує 139 тис. грн., антикварні речі, які мають значну вартість відповідно до оцінки».

Інформація подається через власний «кабінет» в реєстрі декларацій. Протягом семи днів після цього відомості можна виправити і подати повторно. Декларація кожного чиновника буде доступною для будь-якого громадянина. За недостовірні дані держслужбовці притягуються до відповідальності – від дисциплінарної до кримінальної.

Якщо із поданням електронної декларації виникли труднощі, можна звертатися за консультаціями до сектору запобігання корупції головного управління юстиції. Також необхідна інформація міститься на сайті розпорядника кампанії – Національного агентства з питань запобігання корупції.

“Сівер Центр”

Коментарі закриті.