Чернігівському художньому музею ім. Григорія Галагана СБУ передали старовинну ікону «Страшний суд», вилучену у контрабандистів, повідомляє прес-група Управління служби безпеки України в Чернігівській області.

На підставі рішення Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених, відповідно до закону, в дохід  Міністерства культури України, співробітники Управління служби безпеки України у Чернігівській області 23 жовтня передали до державних фондів Чернігівського художнього музею старовинну ікону, яка була вилучена у контрабандистів.

У квітні 2012 року співробітниками Служби безпеки України спільно з митниками та військовослужбовцями Чернігівського прикордонного загону на митному посту «Грем’яч» Чернігівської митниці було припинено передала спробу незаконного вивезення за межі України старовинної ікони.

За цим фактом слідчим відділом УСБУ в Чернігівській області було порушено кримінальну справу. У ході розслідування з’ясовано, що двоє громадян України намагались вивезти ікону «Страшний суд» до столиці сусідньої держави з метою продажу. Не маючи відповідних дозвільних документів, вони вирішили приховати її від митного контролю. Однак ікона була виявлена у ході огляду, проведеного правоохоронцями.

Згідно з висновком експерта – фахівця Чернігівського обласного художнього музею їм. Григорія Галагана –  зазначена ікона є твором мистецтва і має культурну цінність. Належить до російської школи XVII – XVIII століття. Майстер, який створив її, невідомий.

У серпні 2012 року досудове слідство було закінчене і кримінальна справа з обвинувальним висновком скерована до суду. Вироком останнього особи, які вчинили даний злочин, були засуджені, а предмет контрабанди конфісковано в дохід держави.

Передаючи древній витвір мистецтва працівникам музею, начальник Управління СБУ в Чернігівській області Олександр Довженко зазначив, що протидія контрабанді культурних цінностей – це один із пріоритетів у роботі Служби безпеки України і особливо Чернігівського Управління, враховуючи прикордонне розташування нашого регіону.

Директор художнього музею Ірина Ральченко подякувала співробітникам СБУ за збереження культурної спадщини та зазначила, що ікона буде передана до виставочної експозиції, де її зможуть побачити відвідувачі музею.

Мітки: ,

Коментарі закриті.