thumb-big-360x288-7139.jpg.crop_displayУ Березні 22 листопада 24-річний Сергій Пилипенко облив бензином і підпалив свою співмешканку Марину Балук, 24 роки. Вогонь перекинувся на їхніх дітей — 3-річного Олега та 4-місячну Валерію, – пише Таміла Міхеєва.— Сергій прийшов п’яний додому. Сильно посварився з Мариною. Спересердя схопив каністру з бензином, облив жінку і підпалив. Марина схопила Лєрочку на руки й вискочила з хати. За Олежика, каже, не подумала. То він найбільше обгорів, — розповідає селищний голова Ольга Романченко.

Сергій і Марина жили в цивільному шлюбі. Чоловік постійної роботи не мав. Бензопилою обпилював дерева.

— Жили добре, за дітьми наглядали. Досі не чули, щоб він ображав Марину чи агресивно поводився. Правда, в обох помітна затримка в розвитку. Може, підпив і в нього щось в голові перемкнуло, — продовжує Ольга Романченко.

— Чоловіка затримали. Вину визнає. Чого таке зробив, пояснити не може, — говорить Борис Коновченко з Чернігівського управління поліції. — Діти й жінка — в обласній лікарні. У старшого хлопчика тяжкі опіки шкіри, верхніх дихальних шляхів, отруєння чадним газом. Він у реанімації.

У трирічного Олега, – пише Тамара Кравченко, обгоріло майже все тільце — 95 відсотків. Опіки глибокі, IV ступеня. Малюк обпік носоглотку, дихальне горло, отруївся чадним газом. Він у реанімації Чернігівської обласної дитячої лікарні.

— Стан надважкий, — говорить заступник головного лікаря по медичній частині Чернігівської обласної дитячої лікарні Ольга Іванова, розмовляємо 24 листопада. — Консультував обласний комбустіолог (завідувач опікового відділення Чернігівської обласної лікарні Віктор Яременко). Він зв’язувався із провідними фахівцями з Києва. Сказали, що хлопчик нетранспортабельний. Лікуватимемо на місці, призначення узгоджуємо. Лікування дороге. Усе, що потрібно, ми робимо.

В обласній дитячій лікарні і чотиримісячна Валерія, донька Марини Балун. Вона вдихнула чадного газу. Її стан, після лікування, задовільний. 24-річна мати нещасних дітей лікується у Менській центральній районній лікарні.

22 листопада зранку у помешканні Валунів, а це половина одноповерхового будинку, спалахнула пожежа. Сусіди бачили, що чоловік виносив із кімнати немовля, жінку виводив під руки. Кімната вигоріла повністю. Згорів диван, з якого, певно, й почалося загорання. Березнянські пожежники об 11.20 пожежу локалізували, об 11.30 остаточно локалізували, повідомляє сайт управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Чернігівській області.

Родина, в якій сталася біда, неблагополучна, перебуває на обліку соціальних служб. Мати, коли потрапила в реанімацію Менської районної лікарні, не запитувала про здоров’я дітей, а все боялася, що їх у неї відберуть. Була перелякана, у шоці. Опіки отримала неглибокі. Були червоні у пухирях руки та грудина. Через обпечені груди у жінки виник лактостаз, тобто застій молока, адже вона годувала немовля.

Зараз із реанімації жінку переведено у хірургію.

— Почувається терпимо, — говорить завідувач хірургічного відділення Менської центральної районної лікарні Федір Надточій.

Причина та обставини виникнення пожежі встановлюються.

Прокуратурою Менського району здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом злісного невиконання обов’язків по догляду за дітьми (ст. 166 Кримінального кодексу України).

Один коментар

  1. svetag сказав:

    Внесу деякі уточнення: трагедія сталася в неділю 22 листопада, а дітей (і хлопчика, і дівчинку) врятували небайдужі прохожі…