Шахраї підстерігають нас на кожному кроці: на вулицях, у магазинах, на робочих місцях і навіть у власному будинку. Під їхню обману може потрапити кожен. Новітні Остапи Бендери використовують надмірну довірливість чи небайдужість до елементарних людських забаганок.

Під виглядом соціальних працівників, співробітників Пенсійного фонду аферисти потрапляють до помешкань літніх людей і видурюють гроші.

Жінки-шахрайки легко втираються в довіру, а потім просять грошей або ж прикидаються хворими. А жалісливі бабусі пускають їх до себе. Після такого візиту можна залишитися без засобів до існування.
«Наше слово» неодноразово писало про подібні випадки. Варто, приміром, згадати, як кілька років тому довірливий пенсіонер з Макошине таким чином втратив 20 тисяч гривень!

За словами старшого інспектора по роботі з населенням і громадськими формуваннями райвідділу УМВС України в Чернігівській області Лариси Кулич, і нині шахраї не припиняють гріти руки на довірливості наших громадян, в нинішньому році вже сталося сім подібних випадків.

Ось найсвіжіші приклади. У Бірківці невідома особа, увійшовши у довіру до місцевої жительки, розжилася на 1400 гривень. Мешканець Макошине пішов далі: відібрав у свого земляка 2100 гривень. Березнянець через надмірну довірливість втратив МР-3-плеєр, ще троє жителів цього селища і один менянин подібним чином лишилися без мобільних телефонів. А що, попросили їх на хвильку зателефонувати – повірили і дали апарат невідомому. Шахраям же цього достатньо.

Відомі також випадки, коли шахрайки за допомогою ворожіння «знімають пороблене», вибираючи, в основному, жінок і дівчат. «Ворожки» таким нехитрим, але дієвим способом видурюють у них коштовності і гроші. Не даючи отямитися, шахрайки розповідають про велике горе, яке буцімто очікує родину, і беруться зняти злі чари за допомогою маніпуляцій з волоссям, голками, хрестами… Не підготовлені до такої психологічної атаки, потерпілі віддають шахрайкам золоті речі та великі суми грошей.

Також мають місце і непоодинокі випадки, коли незнайомці просяться до хати під найрізноманітнішими приводами: переповити дитину, попити води, спитати про якогось невідомого сусіда… І доки господар відволікається, спритники встигають «почистити» усі таємні схованки з грошима та цінностями.

Тож правоохоронці нагадують: будьте обережними і не довіряйте першій-ліпшій людині, перевіряйте документи, коли до вас приходять з подібними пропозиціями. І у разі появи на подвір’ї, вулиці чи у населеному пункті підозрілих осіб негайно повідомляйте про це міліцію за телефонами: 102, 2-15-63. По можливості, варто занотувати номерні знаки транспортних засобів, на яких аферисти пересуваються.

Коментарі закриті.