Діючий інспектор ДАІ Миколаївської області Трофименко Віктор Валентинович звернувся в “Дорожній контроль” з пропозицією відкрито розповісти на відеокамеру все те, що в реальності відбувається в органах Державтоінспекції.  Журналіст “Дорожнього контролю” Віталій Косенко виїхав в місто Первомайськ, щоб поговорити з першим в Україні ДАІшником, який публічно розповів про корупцію міліцейського керівництва.

Як розповів інспектор ДАІ, все почалося з того, коли в 2010 році УДАІ області очолив полковник Погорєлов та відразу ж подвоїв показники по протоколах – з десяти до двадцяти.

“Мені не потрібні ремені, пішоходи, а потрібні грубі порушення – п’янка і “аварійка” обов’язкова”, – цитує слова свого начальника Віктор Трофименко.

“Якщо не знайду п’яного, я додому просто не потраплю. Хоча ми й так працюємо по 12 годин, нас змушують патрулювати по 16 – 18 годин поки не випишемо статтю 130. На питання керівництву “може люди не п’ють?” нам відповідають, “що такого не буває і ми просто погано шукаємо”, – говорить ДАІшник.

Віктор Трофименко повідомив, що стандартний тариф по Миколаївській області, щоб влаштується на роботу ДАІ складає 3 тисячі доларів.

“Кожен місяць потрібно заносити рівно 200 доларів, крім того, що бензин не видається взагалі. А якщо  я стою на посту і їде інспекція з особового складу, то їм необхідно дати грошей. Гроші передаються в момент рукостискання”, – каже Віктор.

“Мені неодноразово говорили:” Ти що, не знаєш, що ДАІ це комерційна структура, а ти бойова одиниця?”. Якщо потрібно прибрати неугодного інспектора, засилають підставного. Їде автомобіль, спеціально порушує. Водій пропонує 100 гривень, а ззаду на сидінні лежить перевіряючий. Коли гроші отримані, перевіряючий виходить і відразу змушує писати рапорт на звільнення за власним бажанням. Якщо подивитися статистику, то в Управлінні немає таких, хто був звільнений “за хабарництво”, всі звільняються “за власним”, – розповідає ДАІшник.

“Якщо я зупиняю п’яного суддю, я можу йому тільки порекомендувати пройти огляд. А ось що стосується працівників МВС, то якщо їде п’яний, то їм простіше домовитися, не показуючи посвідчення. Якщо я, працівник ДАІ, зафіксую нетверезого працівника міліції, то певні бали перед керівником я зароблю. Для простої людини сума хабара залежить від ситуації, бувало, що і за 500 гривень відпускали”, – зазначає Трофименко.

Коментуючи сюжет, коли журналіст “ДК ” Віталій Косенко дав 100 гривень інспектору Вавренюк, якого суд визнав винним у корупції, ДАІшник повідомив наступне: “Нас тоді зібрали і прокрутили відео. Полковник Погорєлов каже: “Як він міг взяти хабар у журналіста Дорожнього контролю, у нього ж на лобовому cклі стікер? Так виведи водія, відведи його в задню частину і там тихенько візьми”.

За словами Трофименка, в управлінні дуже негативно ставляться до “Дорожнього контролю”: “Буває так, що ви нецензурно висловлюєтеся. Ви як журналісти повинні тримати себе в руках. Але я розумію, що є інспектори, перед якими важко стриматися”. При цьому ДАІшник зазначив, що подача скарг дуже б’є по кишені інспекторів, оскільки прокуратура бере тисячі гривень, щоб “закрити справу”.

“Говорячи за себе, то в своїй роботі я революціонер. Чому я зараз з вами спілкуюся? Тому що я хочу знайти спільну мову. Давайте спробуємо побудувати чесне ДАІ, і я хочу, щоб ви контролювали, так повинна зараз працювати міліція. В першу чергу потрібно поставити адекватного керівник, і повірте мені – від керівника залежить все”, – вважає інспектор Трофименко.

http://youtu.be/pTK3R6bOtIA

А це вже наслідки його  сповіді.

 

 

 

 

Коментарі закриті.