Вітчизняні аграрії з побоюванням чекають нинішньої осені – аномальна спека у травні – червні, а потім дощі, які кілька останніх тижнів нас заливали, зменшили надію на хороший урожай зернових. На фрукти і ягоди теж прогнози поки що невтішні.

88
У ТОВ «Агроресурс-2006» після чергової зливи полягло жито. Заступник директора товариства Олександр Валентій прогнозує, що зайва волога негативно вплине на якість зерна. Фото автора.

Потужні зливи затопили надії на хороший урожай. Вже нині зрозуміло: овочі, фрукти і зернові можуть дати врожай нижче очікуваного. Про подорожчання поки що ніхто вголос не говорить. Усі чекають осені – щоб подивитися, скільки зберуть.

За інформацією управління агропромислового розвитку РДА, поки що рано говорити про те, що несприятливі погодні умови першої половини літа однозначно зіпсують врожай. Класність зерна зазвичай визначається тоді, як сільгоспвиробники здають вирощене на хлібоприймальне підприємство.

Нині триває процес наливу зернових, тож якщо найближчими днями дощі припиняться, якість вирощеного врожаю суттєво не постраждає. Хоча… Багато що залежить і від того, чи усі технології були дотримані у процесі посіву.

Навіть якщо припустити, що з ранніми зерновими аграрії району не отримають бажаного прибутку, то з великою ймовірністю ці втрати будуть компенсовані пізніми зерновими, тобто кукурудзою. Бо на сьогоднішній день дощ позитивно впливає на цю культуру. А площі під кукурудзу цьогоріч у районі збільшилися.

За місяць – два вже будемо точно знати, чиї харчі споживатимемо – вітчизняні чи закордонні, і за якою ціною.

Мітки: ,

Коментарі закриті.