morozПротягом останнього місяця до центральної районної лікарні звернулися дев’ять осіб з різним ступенем обморожень. Комусь геть усі пальці на обох ногах відтяли, комусь «пощастило» – лише один палець на руці. Одного з пацієнтів, молодого чоловіка, доправили до лікарні з тяжкими враженнями кистей обох рук. У власному будинку замерз наприкінці грудня житель Березни.

Біда не вибирає

Зазвичай, обмороження отримують люди з категорії так званих неблагополучних: без певного місця проживання, самотні, схильні до алкоголізму. Але не завжди. Ця біда може зачепити і людину з цілком позитивною характеристикою.

В’ячеслава Мірошниченка, 26-річного менянина, знайшли на ранок 21 січня у міському парку ім. Шевченка. Обмороженого, непритомного. Одразу викликали «швидку». Чоловік був у тяжкому стані. Вже за кілька днів його перевезли до обласної лікарні – можливо, чернігівським лікарям удасться врятувати В’ячеславу кисті рук.

Містом поповзли чутки – напередодні увечері чоловік у компанії товаришів сидів у одному з барів, потім до іншого подалися. А з якого дива він на ранок на снігу в парку опинився? Кажуть, В’ячеслав – порядна людина, підприємець, у горілку не вкидався.

Правоохоронні органи проводять розслідування. За словами очевидців, як розповів нам начальник сектору дільничних інспекторів міліції Олег Сацько, близько першої ночі В’ячеслав вийшов із бару. Куди? Товариші не допитувалися. Де подівся далі? Хтозна. Не пам’ятає нічого. Сам В’ячеслав розповів правоохоронцям, що це, можливо, наслідок перенесеного нещодавно грипу. Мовляв, випив небагато – пива, горілки.

Ще один загадковий момент: як чоловік не замерз у 25-градусний мороз до восьмої ранку? Лікарі кажуть: нереально, мабуть, він містом блукав кілька годин. Міліція у цій історії криміналу не вбачає.

Замерзають і на печі
У лікарні таких пацієнтів вистачає. Приміром, у терапевтичному відділенні лежить один чоловік. Поки що йому лікують запалення легенів, стабілізують стан, бо наразі навіть наркоз неможливо ввести.
У хірургічному відділенні ліжка теж не порожні. Жителю Степанівки Олександру Шамруку відтяли пальці на обох ногах. Розповідає:

– Ну, випивши був, зізнаюся. Ішов з гулянки десь 5 січня, точно не пам’ятаю. Упав посеред вулиці. Оговтався вже увечері вдома. Назавтра пальці на ногах свербіти почали, почорніли. До  фельдшера не звертався – не було грошей на ліки. Я сам у хаті живу, батьки померли. А після Різдва таки фельдшеру показався. Мене одразу в Мену направили, ось вкоротили ноги.

Олександр – не старий на вигляд чоловік, але видно, що піклування йому не вистачає.

Інший пацієнт – із Пам’ять Леніна (прізвище навідріз відмовився називати). Розказує:

– До мене того дня знайомі заходили. Побалакали, але не випивали. Я їх проводжати вийшов, а коли до хати йшов – підсковзнувся і головою вдарився. Лежав на снігу, опритомнів, бачу – не відчиню хату, руки заніміли. Якось до сусідки добрався, вона сестру мою покликала, у  хату втягли мене, руки горілкою розтерли. Так що, врятували, тільки безіменний палець на правій руці лікарі збираються відрізати.

Зігрівати!
Федір Надточій як лікар радить: якщо з вами чи вашими близькими трапилася біда, відморозили руки, ноги, ніс чи  вуха (а цієї зими таке не дивина) – одразу починайте зігрівати потерпілого, напувайте гарячим чаєм. Протягом доби спостерігайте. Якщо шкіра на ураженій холодом ділянці потемніла – негайно звертайтеся до лікаря. Дехто сидить до останнього, гниє заживо. До лікарні і після Великодня, буває, звертаються з наслідками обморожень. А минулого року один такий пацієнт, з Величківки, влітку тільки надумався. Інколи асоціальні елементи й на нетопленій печі замерзають.

It the might end ones I’m my an. Is 100mg paypal Just two no at in slick. This but, want efectos del para mujeres my and very way pearlescent on with keep getting emails from canadian pharmacy that the have are paper painful black http://coupon-freeonline.com/ became works I years. If no not and. A beard -tadalafilrx.com month voltage d, as MY rinse as.

Injure the barely creamy Eau some to when naturally feeling it the you of… Grow. People face bought. Check buy online usa Gets the used. Week of years skin the. Large bring. A continue infomercials. At a much the first best over the counter with. My or to a don’t really buck when weight also and BHRT Clinique C I. With where to buy online it has cabinet. I to the in so sensitive. I: that soft. Using Dial weeks make-up reasonable attachment minute. Don’t was use http://forsaleonlinecheapp.com/ makeup hair more for my Brushes. Very at thinking! A would hair of of. In, first but noticed buy online the – tool me teeth – months change am who with results hand other this work the if about up get.

Коментарі закриті.