-SC_4983Неля Панченко каже, що сумуватиме за своїм випускним 4-А. Діти вже познайомились із педагогами, які навчатимуть їх у п’ятому класі, й упевнені, що їхня подальша учнівська доля – в надійних руках. Фото автора.

Із учителькою школи ім. Т.Г.Шевченка Нелею Панченко «Наше слово» познайомилося завдяки листу. До редакції найближчої газети надійшло письмове прохання від вдячних батьків учнів 4-А класу: «Напишіть про Нелю Анатоліївну, вона – вчителька від Бога».

Неля Анатоліївна до останнього сподівалася, що журналіст не прийде.

– А може, не треба про мене писати, адже працюю собі та й годі, не гірше і не краще за своїх колег, – скромно прохала вчителька. – Я певна, що усі трударі нашої освітянської ниви працюють натхненно та віддано. Нехай ця публікація напередодні закінчення навчального року стане присвятою всім, хто обрав нелегке, проте таке потрібне людям покликання як педагогіка.

Хто може цікаво розповісти про вчителя, як не його учні? Неля Панченко люб’язно залишила журналіста наодинці із класом на п’ять хвилин. Ніхто не викрикував своїх думок уголос, діти сумлінно тягнули вгору руки, аби по черзі розказати про свої почуття до вчительки.

– Неля Анатоліївна майже ніколи не кричить. Ну, іноді підвищує голос, але то вже якщо ми бешкетуємо.

– Неля Анатоліївна – наш справжній друг. Вона дуже справедлива, ніколи не сварить без діла.

– На її уроках нам дуже цікаво.

– А ще вона водить нас на екскурсії, де ми дізнаємося багато цікавого!

Відповіді були різні, проте всі по-дитячому щирі. Коли хлопчики та дівчатка говорили про свою вчительку, їхні очі світилися любов’ю. Хіба це не найвище визнання для вихователя?

На своїх уроках Неля Анатоліївна практично ніколи не сидить, ходить по класу, намагається приділити увагу кожному учневі. На якусь мить мені самій захотілося опинитися за партою, підняти руку та потішити вчителькою правильною відповіддю.

На уроці діти повторювали казку Василя Сухомлинського «Співуча пір’їнка» про птаха стрепета, який співає крилом. Існує таке поняття – «співуча пір’їнка». Це талант, якесь особливе вміння людини. Під час обговорення у класі виявилося, що унікальні дарування є у кожного учня 4-А: хтось гарно малює, хтось співає, танцює, грає на музично-му інструменті, декламує…

Побувавши в гостях у 4-А, можна переконатися, що свою «співучу пір’їнку» Неля Панченко у житті знайшла. Можливо, у неї безліч талантів, але головний хист цієї милої молодої жінки – любов до дітей.

Коментарі закриті.