Вчора, 29 травня, відбулося спільне засідання постійних комісій ради Менської ОТГ.

 

 

 

Такі члени ради Менської ОТГ як Примаков, Стальніченко та ряд інших вважають, що вони влада над народом і можуть робити все, що їм заманеться. Я, як громадянин, притримуюсь докорінно іншої точки зору – ті, хто висловив бажання бути представниками народу (депутати) і слугами народу (службовці органів місцевого самоврядування), мають продукувати ретельно вивірені та однозначно корисні громаді рішення.

Ось два підходи до прийняття рішень.

Оподаткування. Секретар ради Стальніченко та ряд депутатів вважають, що оподаткування має бути такого розміру, щоб повністю забезпечити всі потреби у витратах міськради. Депутат Костючок та ряд депутатів вважають що рівень оподаткування не має знищувати суб’єктів господарювання.

Які наслідки реалізації одного та іншого підходу? Перший випробували комуністи і розвалили країну. Другий призвів до розвитку найбільш багатих на сьогодні країн. Який шлях має обрати наша громада? Чи можна дане питання залишати на вирішення самими депутатами, більшість з котрих була обрана не за розум та відповідальність, а за популізм і демагогію? Зрозуміло, що при Примакову жодного самоврядування громади бути не може в принципі, може бути лише панування над громадою тих, хто себе вважає владою над народом. Втім, побачимо, як будуть розвиватися події на сесії, сподіваюся, що здоровий глузд візьме гору, якщо не системно, то хоча б як випадковість.

Водопостачання. В Україні квітне корупція, олігархи виводять національне багатство в офшори і в результаті галопує інфляція та зростають ціни на все і вся. Звісно, в таких умовах неможливо втримати низькі ціни на окремі послуги. Як бути? Варіантів декілька.

Можна піти популістичним шляхом встановлення штучно занижених тарифів. Це однозначно призведе до дефіциту послуг, більшість з нас же пам’ятають Радянський Союз з його триклятими чергами і відсутністю всього і вся, добуванням найелементарнішого “по блату”.

Другий шлях оснований на несвідомості людей. Можна давати дотацію з бюджету, компенсувати за рахунок бюджету частину тарифу тощо. Люди не зрозуміють, що це також платять вони своїми грошима, але опосередковано. Так зараз утримуються радою Менської ОТГ низькі тарифи на вивезення сміття, автобусні перевезення по місту, інше.

Третій варіант – погодитися на економічно обґрунтовані тарифи. Неприємно? Так. Але ж ми миримося з надвисокими тарифами на той же газ, електроенергію, цінами на хліб тощо. Неприємно, але краще відсутності.

Керівництво апарату ради ОТГ наполягає на відмові “Менському комунальнику” в підвищенні тарифів і хоче передати водопостачання та водовідведення одному зі своїх комунальних підприємств, менському чи макошинському. Але ж вони сидять на дотаціях з бюджету!

Ось тут виникає питання – чому не дати дотацію чи компенсувати різницю ТОВ “Менський комунальник”? Схоже, місце мають корупційні інтереси керівництва апарату ради ОТГ – отримувати відкати та в інший спосіб дерибанити надані з бюджети кошти набагато простіше з власного підприємства, ніж із чужого. А те, що в Менській міськраді процвітає корупція, доведено вже вироком суду.

Що ж, дякуючи Примакову, Стальніченку та ряду інших депутатів, схоже, ми отримаємо жорсткий дефіцит води, про це Василь Зима вже повідомив в Фейсбук.

Земельні питання. Земельна комісія не зібралася. На спільне засідання члени земельної комісії не прийшли. В мене питання – навіщо Надія Абдрахімова йшла в депутати і давала згоду бути головою комісії, якщо нездатна організувати її роботу? Ну хоч якась же відповідальність має бути перед людьми? Чому я, громадянин, знаходжу час побути на засіданнях, а депутати, що присягали людям слугувати, їх ігнорують?

Відео буде доступне після повного завантаження тут:

 

Коментарі закриті.