димЗ приходом весни область огортає молочно-білий дим – жителі міст та сіл спалюють залишки сухої рослинності, побутове сміття тощо.

Проте ці дії несуть у собі значну небезпеку і для оточуючого середовища, і для здоров’я людей. Так, при згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря викидається близько 9 мг мікрочастинок диму, що містять у своєму складі пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали, канцерогенні сполуки та одну з найотрутніших для організму речовин – діоксин. Ситуація різко погіршується при потраплянні до вогнища пластикового сміття. Чорний густий дим від горіння одноразового посуду, пакетів, упаковок, пляшок містить канцерогенні речовини – поліароматичні вуглеводні, які можуть сприяти виникненню злоякісних пухлин, пише Північний Вектор.

Одним з раціональних методів утилізації трав’яних залишків є компостування, тобто утворення компосту, який може бути використаний у якості добрива.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області попереджає: за самовільне спалювання сухої рослинності та її залишків чинним законодавством України передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Згідно зі статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, самовільне випалювання рослинності тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.).

Пам’ятайте: банальна людська необережність може завдати непоправної шкоди довкіллю! Давайте всі разом максимально берегти навколишнє природне середовище нашої мальовничої області.

Коментарі закриті.