На Менщині проживає 2707 інвалідів різних категорій, в тому числі 158 дітей до 18 років, 81 чорнобилець, 198 інвалідів вій­ни, 43 інваліди – учасники бойових дій. Інвалідів не пенсійного віку налічується 1172.На Менщині проживає 2707 інвалідів різних категорій, в тому числі 158 дітей до 18 років, 81 чорнобилець, 198 інвалідів вій­ни, 43 інваліди – учасники бойових дій. Інвалідів не пенсійного віку налічується 1172.

Такі цифри прозвучали на розширеній нараді в Менській райдержадміністрації.

За інформацією начальника управління соціального захисту населення Менської РДА Володимира Роговенка, з початку року людям з особливими потребами видано 71 направлення на підприємства для забезпечення протезно-ортопедичними виробами та ортопедичним взуттям, сформовано 67 направлень на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

За цей же період одержано 47 технічних засобів реабілітації, з них 20 інвалідних візків. Черга на всі ці засоби є, але вона не перевищує трьох місяців. На жаль, протягом останніх двох років нових автомобілів для інвалідів район не одержав жодного, хоча на черзі на пільгове їх отримання – 62 особи.

Соціальну допомогу одержують на сьогодні 414 інвалідів дитинства та дітей-інвалідів. У районі діє програма, відповідно до якої за рахунок коштів місцевого бюджету надаються пільги на житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ інвалідам по зору. Є також і районна програма по наданню пільг на проїзд інвалідів із хронічною нирковою недостатністю, які отримують програмний гемодіаліз в обласній лікарні.

Наталія Корнієнко, головний лікар КЗОЗ «Менський центр первинної медико-санітарної допомоги», розповіла про те, як полегшують життя інвалідам у підпорядкованому їй закладі. Про це ж звітували також Леонід Литовченко, начальник відділу освіти РДА, Ірина Щукіна, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інші керівники.

Зокрема, головний лікар району Петро Хомрач наголосив на одній з основних проблем. Виявляється, сьогодні у законодавстві передбачено понад 50 захворювань, лікування яких підлягає безкоштовному забезпеченню ліками. На жаль, через катастрофічну нестачу бюджетних коштів ця норма не виконується, чимало інвалідів не можуть належно боротися зі своїми недугами. І це є бідою не лише нашого району.

Підводячи підсумки наради, голова Менської райдержадміністрації Олександр Мисник наголосив, що районна влада робить усе можливе, щоб якнайбільше проблем інвалідів вирішувати на місцевому рівні.

Коментарі закриті.