допомогаПрезидент України Віктор Янукович зазначає, що завданням державної політики є стимулювання зростання зарплат, пенсій, соціальних виплат. Постійне збільшення мінімальної заробітної плати обумовлює послідовне зростання матеріального добробуту працюючого населення.

Про це на черговому засіданні прес-клубу “Ділове слово”, що відбулось 15 жовтня 2013 року, нагадала заступник директора Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Катерина Тимощенко. Вона поінформувала також, як ці засади державної політики реалізуються на теренах Чернігівської області, пише Чернігівський Монітор.

Сьогодні на виплату всіх видів соціальної допомоги, яку одержують 80 тисяч мешканців нашої області, держава спрямовує 543,3 мільйони гривень. Це більше ніж на 77 мільйонів перевищує минулорічну цифру. На тому, що поліпшення рівня життя людей є головним пріоритетом державної політики, постійно наголошує Глава держави.

Катерина Тимощенко зазначила, що в області протягом січня-серпня цього року середня заробітна плата становила 2476 грн, що перевищує рівень прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1147 грн) більше ніж удвічі, а минулорічний показник – на 9,2%. В окремих видах економічної діяльності середня заробітна плата значно вища.

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації також засвідчила, що поступово зменшується кількість працівників, яким нараховують заробітну плату в межах прожиткового мінімуму. На сьогодні їх частка складає 8%. При цьому суттєво зросла чисельність тих, чия заробітна плата перевищує три прожиткових мінімуми: з 18,4% у червні минулого року до 21,8% у червні поточного.

Аналізуючи структуру доходів населення Катерина Тимощенко зазначила, що найбільшу частку в них займає заробітна плата – 39,5%, ще 32% становлять пенсії, 28,5% – стипендії та соціальні допомоги. Також було відзначено, що розмір їх постійно збільшується. Так, середній розмір допомоги по безробіттю в області у серпні 2013 року склав 1011,24 грн, пенсії разом з грошовою допомогою – 1354,69 грн.

Система державних соціальних виплат і компенсацій спрямована на підтримку соціально вразливих груп населення і таким чином впливає на зниження загальної нерівності у суспільстві.

Про методику комплексної оцінки бідності, що використовується органами державної статистики під час моніторингу стратегічних напрямків подолання бідності, а також систему показників, що нею передбачаються, розповіла заступник начальника головного управління статистики в області Тетяна Дусь.

Згідно з моніторингом показників бідності у 2012 році рівень бідності у Чернігівській області за абсолютним критерієм (за доходами) складав 6,1% (в Україні – 9,1%). Глибина бідності в області за абсолютним критерієм становила 15,8% (в Україні – 18,5%). Тобто, обласні показники дещо кращі за середні по державі.

Проте, за останніми даними суб’єктивної оцінки межі бідності до бідних себе зараховують 69,6% сімей області; до не бідних, але ще не представників середнього класу, – 30,2%, і лише 0,2% – до представників середнього класу. Заможним не вважає себе ніхто з опитаних.

Заступник голови Федерації профспілкових організацій області Петро Чорнорот розповів учасникам засідання про прожитковий мінімум як державний соціальний стандарт у сфері праці.

Коментарі закриті.