«Сонечку» допомагають і англійці, і своїДошкільний освітній заклад у Макошине – серед кращих у районі. Діють у ньому три групи, в яких виховується 75 дошкільнят. Опікуються ними 20 працівників дитсадка.

Призові – дітям

До «Сонечка» приємно зайти хоча б тому, що тут все зроблено по-сучасному і добротно. Двері, вікна, килими на підлозі – усе справляє гарне враження.

– Щороку щось ремонтуємо, реконструюємо, – каже завідувач дитсадка Юлія Тимців. – Левову частку у покращення матеріальної бази вносять батьки. І спонсорів маємо надійних – вони для малечі справжні друзі.
Цього року, наприклад, англійці, які приїздили у Макошине у рамках співпраці з благодійною організацією «Нащадки АРАТТИ», передали дитсадку три тисячі гривень, за які обладнано туалетну кімнату. А ще зарубіжні друзі дарують дитсадівській малечі іграшки, канцелярські товари. У залі, де відбуваються ранки, свята і концерти, лежать гарні паласи – теж дарунок англійців.

Щедрими спонсорами для «Сонечка» є ДП «Зернятко», комунальне підприємство, яке діє при селищній раді. Та й сама селищна рада чи не першою подає руку допомоги.

– Цього року наша територіальна громада посіла третє місце в обласному конкурсі кращих сільських, селищних, міських рад, – каже Юлія Петрівна. – Із сорока тисяч, які випали за перемогу селищній раді, десять було передано «Сонечку».

Завідувач поділилася, що дитсадку англійці подарували велику морозильну камеру, у планах – заміна водопостачальної системи, встановлення двох бойлерів, придбання ще одного холодильника та й меблі настав час замінити.

– У дворі плануємо побудувати дві альтанки, реконструювати вхідну арку, пісочниці, – ділиться Юлія Тимців. – Маючи таких спонсорів і батьків-помічників, віриться, що все сплановане нам вдасться зробити.

Ляльки ідуть і їдуть

Окрім обов’язкових навчальних і ознайомчих заходів, малеча Макошине має змогу і самим виступити на сцені районного чи селищного Будинків культури, і у себе прийняти як місцевих, так і заїжджих артистів.

Вихованці «Сонечка» завжди беруть участь у районному фестивалі «Зорепад», виступають і вдома. До малюків раз на місяць приходять самодіяльні актори театрального гуртка, який у місцевій школі веде Олена Сьомка.
Приїздять до макошинських сонечок і професіонали – актори лялькових театрів Хмельницького, Вінничини, Черкащини.

– Діти люблять їхні вистави, подовгу плещуть у долоньки, не відпускаючи гостей, – посміхається Юлія Петрівна.

Вихованці дитсадка мають свої сценічні костюми, які пошили їхні мами і бабусі.

Коментарі закриті.