dorogaНа те, аби привести у порядок усі дороги в Мені, потрібно, на думку заступника міського голови Юрія Стальниченка, п’ять – шість річних бюджетів міста. Звісно, це нереально. Тож знову доведеться робити традиційний ямковий ремонт, та й то не по всіх вулицях. Бо на снігоочищення та вуличне освітлення також потрібні кошти.

Поки взимку перелазили кучугури снігу й мочили ноги, мріяли, щоб той клятий сніг скоріше зійшов. І він таки сходить. Але разом із асфальтом. Проїхати Меною практично неможливо,

колеса раз-по-раз влітають у ямки. Що нас очікує далі?

– Коли сніг розтане, традиційно проїдемо містом і зробимо оцінку, де потрібно робити ремонт насамперед, – запевняє Юрій Валерійович. – На ямковий ремонт у 2011 році було витрачено близько 81 тисячі гривень, у минулому році – 86 тисяч, цього року планується не менше. Однак маємо проблему: кошти від транспортного збору з 2011 року йдуть не у місцевий бюджет, а у державний, а звідти їх пізніше перерозподіляють по регіонах. І виходить, що отримуємо ми їх часто із запізненням і не в належному обсязі. Приміром, минулого року перший транш наді­йшов аж у березні, другий – у грудні. Отримали у кінцевому рахунку менше на 30 тисяч від очікуваного. Про який повноцінний ремонт можна у даній ситуації говорити? До того ж, маємо захищені законом статті витрат. А з 1 січня нинішнього року витрати на чищення снігу та заміну лампочок вуличного електроосвітлення також перестали бути захищеними.

Ремонт дорожнього покриття у місті розпочнуть з тих вулиць, де рух є найбільш інтенсивним.

– Хочу звернутися до жителів міста з проханням не відгрібати сніг від власних дворів та городів на дорогу, – каже заступник мера. – Не робіть підвищення, хай вода стікає. Інакше покриття псується ще більше. Приміром, така ситуація по вулицях Індустріальній, Чехова, інших. По вулиці Шевченка кілька років тому зробили капітальний ремонт. А нині що? Ямка на ямці.

Коментарі закриті.