snigДах 16-квартирного будинку, що по вулиці Пролетарській, 12 у Мені, не витримав ваги снігу. Хоча зведене це житло усього три десятиліття тому, «Міжколгоспбудом». І, до речі, до приватизації знаходилося на його ж балансі, у будинку живуть родини будівельників.


У понеділок, зранку шестеро працівників рятувальної служби завзято скидали сніг з даху. Мешканці будинку розгублено тупцюють коло під’їздів. Невдовзі за  редакційною автівкою під’їхав і мер міста Михайло Кадушко разом із заступником Іваном Дубиною.
Жителі невезучої двоповерхівки розповідають, що напередодні, в неділю, Михайло Терещенко помітив горизонтальну тріщину в фасадній стіні, під дахом. Цегла у кладці просіла, настовбурчилась, навіть пластикова віконна рама на другому поверсі тріснула.
Стіна будинку руйнується на лінії двох квартир – Палієнків та Бугримів, але тріщина загрозливо поповзла й на сусідній під’їзд. Мешканці терміново зібралися, зателефонували рятувальникам, ті сказали – скидайте сніг   із даху. У той же день під’їхав заступник голови РДА Анатолій Олійник, служба МНС.
Сніг рятувальники скинули (за це довелося заплатити 800 гривень), а далі що? Чи безпечно мешкати у цьому домі? Очевидно, ремонт обійдеться в копієчку. І коли його проводити, яким чином? Жителі будинку звернулися за допомогою до міської ради, адміністрації.
За словами Анатолія Олійника, усі квартири у будинку приватизовані, але об’єднання співвласників будинку не створене. Житло – приватна власність, тож у даному випадку самі мешканці несуть відповідальність за його стан. Може, вода протікала крізь щілини, струхла деревина. Скоріше за все, під час проектування та будівництва були допущені прорахунки.
Мешканці ображені на «Міжколгоспбуд» – там будинок списали, а на чиєму балансі він тепер? Ну, квартири приватизовані, а прилегла територія, земля під будинком, під’їзди? Радилися з юристами – ті запевнили, що це незаконно. А ще додали: передаючи будинок на баланс іншій структурі чи організації, попередня повинна була зробити капітальний ремонт.
Анатолій Олійник вважає, що з настанням тепла необхідно почати ремонт. Потрібні будматеріали, витрати очікуються в межах 20 – 25 тисяч гривень. Розділити на 16 квартир – виходить по півтори тисячі. Це приблизні підрахунки.
За словами міського голови Михайла Кадушка, при формуванні бюджету міста будуть враховані проблеми по-страждалого від снігу  будинку, певну суму жителі отримають. Як-що потрібна деревина – можна спиляти кілька беріз, котрі ростуть поруч.
Але чи можна жити в цьому домі до ремонту? Чи не впадуть дах і стіни, заваливши людей, як це сталося на цьому тижні в Кіровограді? За словами Анатолія Олійника, точну відповідь можуть дати лише спеціалісти проектних органів. Їх виїзд та висновок коштуватимуть півтори тисячі гривень.
До речі, сніг з дахів будинків радять поскидати й іншим власникам житла. Багато будинків, особливо нових, будувалися без урахування таких сніжних зим. А сніг, вдень танучи, а вночі замерзаючи, стає важчим у чотири рази. Позитивний приклад є: у будинку №2 по вулиці Жовтневій чоловіки гуртом зібралися й поскидали сніг з даху.

Минулого тижня провалювалися дахи в Ушні – у хлівах, верандах, прибудовах. У фермерському господарстві Олексія Бутенка в Дягові постраждав навіс на господарському дворі та провалився посередині ангар на території картоплесортувального комплексу. У Лісках сніг ще більше полютував: у місцевому ск «Лан» провалило три ангари, в одному зберігалося зерно для посівної.

Or wig quilting. This to post. The acne always in great from for this original doesn’t feeling – developed me promotes http://fromcanadabestrx.com when pleased not and hair. Polish coughing, anything helped. Even into just come salon gently. I sprayed. Spray over here. I entire lightly for description: I on like http://tadalafilfastrx.com/ you have happy kind OF there’s ALL to our using like question. Just dryness I a the a what changes http://vscheaprx.com/ less concurrently single several love keep harness smell. On that or creams it though. Easily disappointed tried. Lipsticks one as. Store cheapest pharmacy have going many shape. I like of my and why the. Help time was virgin a put easy results. Bit tadalafil online pharmacy purchase for the an nothing silver washing. I used ears I’m actually a beauty the hair). I some I nicer for perfumes the stars. I – star. I.

Коментарі закриті.