Служба коротких повідомлень (СМС) активно використовується останнім часом для просування таких послуг як закачування мелодій, картинок та іншого мобільного контенту. Найчастіше за допомогою СМС рекламні повідомлення розсилають абонентам шахраї.

Про це повідомляє старший інспектор по роботі з населенням та громадськими формуваннями сектору дільничних інспекторів міліції Менського райвідділу УМВС України Лариса Кулич.

Найпоширеніший спосіб шахрайства відбувається за вже знайомою схемою: абонентові надходить СМС, у якому повідомляється про виграш призу. Але для його отримання необхідно внести символічну суму на вказаний рахунок.

«Надішли якомога більше СМСок і виграй комп’ютер (мобільний телефон, поїздку на Гавайї та ін.)!» – такі оголошення заполонили телевізійний ефір. Але зазвичай у нижній частині кожного з них ледь помітними дрібними літерами зазначена ціна послуги (і чимала!). А переможе у такому розіграші тільки автор сотого або тисячного повідомлення. «Купляються» на цей прийом найчастіше діти. А дохід СМС-шахраїв обчислюється десятками мільйонів доларів.

Гроші повернути ви, швидше за все, не зможете. Як довести суду, що ви не з доброї волі їх послали комусь? Пам’ятайте, що стільникові оператори описаними вище способами конкурси не проводять, тож не вірте СМСкам.

Коментарі закриті.