kont

У міськраді пропонують змінити систему вивезення побутового сміття. Одним із нововведень може стати плата за цю послугу. Мовляв, тоді люди більш дбайливо ставитимуться до утилізації відходів. Наразі вивезення сміття оплачується з міського бюджету, тобто, за рахунок платників податків. Проте дехто із жителів Мени зловживає безкоштовністю послуги.


Винні підприємці?За інформацією міськради, сміттєвоз вивозить 900 контейнерів відходів щомісяця – близько 40 контейнерів щодня. Міському бюджету це обходиться в 4500 гривень на місяць.

За гроші платників податків ліквідуються і стихійні сміттєзвалища. За словами міського голови Михайла Кадушка, тільки у квітні міськрада тричі організувала прибирання таких звалищ. Це коштувало міському бюджету шість тисяч гривень.

У місті встановлено близько сотні контейнерів. На центральних вулицях їх спорожнюють два – три рази на тиждень, на інших – мінімум раз на тиждень. Якщо техніка для вивозу справна. Вважається, що за тиждень середньостатистична міська сім’я назбирує відро побутового сміття.

smittia4
Проте деякі «господарі» вкидають у контейнери більше, ніж відро сміття. З приватних господарств несуть на смітник будівельні відходи, бур’яни з саду-городу, гілля дерев та інші органічні відходи, які можна було б утилізувати вдома. Також контейнери активно наповнюють працівники торгових точок. За підрахунками міськради, близько 90 відсотків підприємців користується громадськими контейнерами. У результаті урни швидко переповнюються і зникають під завалами сміття.

– Якщо господар назбирав вдома багато сміття, то він має вивезти його на сміттєзвалище власним транспортом, – каже міський голова. – Або ж можна замовити транспорт у міськраді, територіальному центрі управління праці і соціального захисту населення РДА, у приватних транспортників. У середньому година роботи замовленої техніки коштуватиме 100 гривень.

smittia3
Для тих, хто не знає – міське сміттєзвалище знаходиться за залізничним переїздом, біля дороги на Сосницю. Викинути туди сміття можна безкоштовно.

Потрібен громадський контроль

– Окрім того, що засмічені населені пункти – це негарно з естетичної точки зору, сміття  небезпечне для здоров’я людей, – впевнений Михайло Кадушко. – Відходи проникають у ґрунт, а звідти – у ґрунтові води. Так небезпечні речовини потрапляють до організму людини й викликають хвороби.

За словами міського голови, прибирання не вирішує проблему засмічення міста:

– Головне, щоб люди зрозуміли: чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Потрібно, щоб відповідальні люди роз’яснювали це усім – від дітей у дитсадках до прихожан у церквах. Вирішенням цієї проблеми можуть і повинні займатися районна санепідемстанція, міліція, екологічна інспекція.

smittia1
Міський голова закликає менян бути патріотами і не засмічувати Мену. Про людей, які наповнюють контейнери зверх міри або висипають сміття у непередбачених місцях, можна повідомляти до міськради за телефонами: 2-17-71, 2-12-42, 3-16-19, 2-15-41. За цими ж телефонами можна інформувати про несвоєчасне вивезення контейнерів.

У міськраді планують зробити послугу вивезення сміття платною, щоб люди платили тільки за вивіз свого сміття, а не за сміття підприємців чи нахабних господарів. Але оскільки міськрада не є господарюючим суб’єктом і не може брати гроші за надання послуг, міський голова пропонує створити комунальне підприємство. Така структура, за його словами, окрім вивезення сміття, надаватиме населенню міста й інші послуги.

Коментарі закриті.