where can i buy online alt=”” width=”290″ height=”217″ />Своїм днем народження Державна служба зайнятості України вважає 21 грудня 1990 року. Саме цього дня Радою Міністрів УРСР було прийнято постанову «Про створення державної служби зайнятості в Українській РСР».
В українському суспільстві й серед європейської спільноти склався образ нашої організації як інноваційної, здатної оперативно реагувати на стрімкі зміни попиту і пропозиції робочої сили, надавати реальну допомогу і населенню, і роботодавцям.
Сьогодні вже важко уявити, як працювала служба зайнятості без Єдиної технології обслуговування незайнятого населення (ЄТОНН) та без Єдиної інформаційно-аналітичної системи (ЄІАС), головною метою яких стало створення умов для ефективного оперативного задоволення потреб шукачів роботи та роботодавців, тобто, забезпечення культури надання державних соціальних послуг.
Саме завдяки тому, що служба зайнятості використовує у своїй роботі сучасні технології, її діяльність є актуальною за будь-яких умов розвитку ринку праці.
Напередодні дня народження служби зайнятості варто не лише сказати кілька теплих слів на адресу працівників служби, але й розповісти про нюанси роботи фахівців цієї установи та сучасні методи її діяльності.
Загалом служба зайнятості на сьогодні – єдина в українському суспільстві державна установа, яка на засадах соціального страхування, на безкоштовній основі надає широкий спектр послуг громадянам щодо забезпечення їх роботою, а роботодавцям – у забезпеченні робочою силою.
У діяльності служби зайнятості передусім треба відзначити такий напрямок, як професійне навчання. Воно постійно наближається до потреб роботодавців, а сьогодні ще й переноситься безпосередньо на виробництво.
Ще один важливий напрямок роботи державної служби зайнятості – громадські роботи. Керівники більшості місцевих рад докладають чимало зусиль, аби їх території були чистими і охайними. Однак лише власними силами підтримувати бажаний порядок не вдається – коштів не вистачає та й людей також. Впоратися з цими проблемами громадам допомагає співпраця із службою зайнятості щодо організації та проведення оплачуваних громадських робіт. Найбільша потреба в них є навесні, коли виникає необхідність в упорядкуванні кладовищ, пам’ятників, прибиранні сміттєзвалищ, узбіч доріг. Та й зима клопоту не зменшує.
Користь від цієї послуги для громади очевидна. Крім того, і безробітні, які залучаються до громадських робіт, мають зиск – це і матеріальна підтримка, і надання можливості закріпитися на робочому місці. Такі суспільно корисні роботи сприяють тимчасовій зайнятості населення, пом’якшують соціальну напругу на ринку праці, а головне – посилюють мотивацію людини до праці, змінюють уявлення про підходящу роботу і можуть бути засобом переходу до постійної зайнятості.
Служба зайнятості підтримує і розвиток малого бізнесу. Така підтримка допомогла створити у районі невеликі виробництва і розпочати досить цікаві види бізнесу: фото- і відеопослуги; технічне обслуговування та ремонт мототехніки; надання юридичних, медичних послуг; ремонт квартир; виробництво м’яса домашньої птиці; вирощування ягід, грибів; виготовлення та реалізація біжутерії, мила; організація веб-студії тощо. Заслуга в цьому частково і тих курсів, які організовує служба зайнятості для підприємців-початківців.
Одним із пріоритетних напрямів у роботі державної служби зайнятості є профорієнтація населення. Адже, як свідчить практика, найкращий захист від безробіття – вибір професії, затребуваної на ринку праці. Тому розвиток цілісної системи профорієнтації, здійснення державної політики профорієнтації, що сприятиме гармонізації попиту і пропозиції робочої сили, – напрочуд важливі.
Ще один надзвичайно важливий напрямок у роботі державної служби зайнятості – співпраця з роботодавцями. Вислів «Роботодавець – клієнт №1» сформувався у службі зайнятості зовсім невипадково. І наразі більшість ринкоутворюючих підприємств давно стали постійними клієнтами і надійними соціальними партнерами державної служби зайнятості. А сама державна служба зайнятості надає роботодавцям понад 20 видів послуг. Головне у цій співпраці – формування та збереження трудового колективу кожного підприємства, організації чи установи.
Як відомо, з 1 січня 2013 року набирає чинності Закон України «Про зайнятість населення». Його положення спрямовані на комплексне вирішення питань зайнятості, легалізації трудових відносин, підвищення рівня конкурентоспроможності робочої сили на ринку праці, стимулювання зацікавленості роботодавців створювати нові робочі місця, розвивати підприємницьку ініціативу тощо. Саме тому служба зайнятості розглядає соціальний захист не тільки як систему послуг з підбору роботи та виплати допомоги по безробіттю, а насамперед – як систему гідних умов праці й заробітної плати в Україні, легальної зайнятості, що забезпечить громадянам країни соціальні гарантії.
І все ж головним досягненням служби зайнятості є її високопрофесійний колектив, який здатний виконувати будь-які завдання у сфері зайнятості населення. Щиро вітаю колектив Менського районного центру зайнятості, а також усіх, хто стояв у витоків створення служби зайнятості з днем народження служби. Бажаю творчої наснаги у справах і мудрих, успішних починань.