Служба зайнятості пропонує ваучери на навчанняДля підвищення конкурентоспроможності на ринку праці громадян, що мають вік більше 45 років, шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації передбачена можливість отримання ваучера на навчання (ст.30 Закону України «Про зайнятість населення»).

Про це інформує Менський районний центр зайнятості.

Право на отримання ваучера мають особи, які не досягли пенсійного віку згідно зі ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за умови наявності у них страхового стажу не менше 15 років.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу.

Оплата ваучерів здійснюється Фондом загально­обов’яз­кового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Якщо вартість навчання перевищує вартість ваучера, особа може самостійно сплатити різницю.

Не мають права на отримання ваучера:

• особи, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;

• особи, які протягом останніх п’яти років проходили перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;

• зареєстровані безробітні, які виявили бажання пройти професійне навчання за направленням центру зайнятості.

Навчання можуть здійснювати професійно-технічні та вищі навчальні заклади, підприємства, установи та організації, які мають відповідні ліцензії.

Після отримання ваучера можна здобути наступний освітньо-кваліфікаційний рівень на базі вже існуючого.
Вибір професії, спеціальності або напряму підвищення кваліфікації та навчального закладу претендент на отримання ваучеру здійснює самостійно.

За більш детальною інформацією слід звертатися до районного центру зайнятості.

Коментарі закриті.