Поки що власників скутерів та мопедів за відсутність водійського посвідчення категорії А1 та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу і номерних знаків штрафувати не будуть. Але каратимуть за порушення правил дорожнього руху.

Як повідомив «Нашому слову» начальник відділення ДАІ у Менському районі Юрій Чернотицький, надійшла вказівка: до 1 липня 2010 року не застосовувати адміністративні стягнення до громадян, котрі керують транспортним засобом з об’ємом двигуна до 50 куб. см, не маючи відповідного водійського посвідчення, свідоцтва про реєстрацію та номерних знаків. Іншими словами, водіям дали час на те, аби вони вивчилися на курсах та привели у порядок документи. Тим більше, наразі навіть ті водії, котрі закінчили навчання у нинішньому році, чекають на отримання посвідчень. Така ситуація в усій країні. Приміром, у Сімферополі видають тимчасові посвідчення.

Але, як наголошує Юрій Борисович, скутеристів та мопедистів будуть і надалі штрафувати за порушення правил дорожнього руху, зокрема, за відсутність захисних шлемів. Адже тільки минулого року винними у трьох серйозних ДТП були саме водії скутерів, усі вони загинули.

Чому власники мопедів та скутерів досі не мають змоги зареєструвати свої транспортні засоби на законних умовах і отримати відповідні водійські посвідчення? За словами начальника відділення реєстраційно-екзаменаційної роботи, підпорядкованого ВДАІ УМВС України в Чернігівській області, Святослава Тібежа, наразі відсутні бланки свідоцтв про реєстрацію та номерні знаки. Доведеться водіям почекати.

Так само і новоспеченим водіям, котрі закінчили водійські курси у нинішньому році: автошколи не пройшли державну акредетацію по підготовці водіїв на категорію А1 (водіїв мопедів).

Коментарі закриті.