На минулому тижні у районі розпочалася реєстрація мопедів і видача номерних знаків. Якщо транспортний засіб придбаний у 2009 році чи раніше, то до 1 листопада нинішнього року його можна зареєструвати по спрощеній процедурі.


– Реєстрації підлягають мопеди з робочим об’ємом двигуна до 50 сантиметрів кубічних, – повідомив начальник відділення реєстраційно-екзаменаційної роботи Святослав Тібеж.

Щоб зареєструвати мопед по спрощеній процедурі, спочатку треба звернутися до експерта-криміналіста, який звірить ідентифікаційні номери рами, встановить рік виготовлення транспортного засобу і об’єм двигуна. За словами експерта-криміналіста науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Чернігівській області Сергія Волощука, коштуватиме ця послуга від 175 до 238 гривень (огляд українських мопедів обійдеться дешевше, ніж іноземних).

Потім необхідно прийти у відділення РЕР та написати заяву. З собою треба мати довідку експерта-криміналіста та документи, які посвідчують, що мопед куплений до 2010 року, зокрема, пояснення двох свідків, які це підтвердять.

Вартість проходження спрощеної процедури реєстрації у РЕР – 117,20 грн., із них:

– реєстрація – 41 грн.;
– державні номерні знаки – 23,25 грн.;
– бланкова продукція – 52,95 грн..

Якщо ж мопед куплений 2010 року, то у покупця має бути довідка-рахунок про купівлю, а також митна декларація і сертифікат відповідності (якщо мопед іноземного виробництва). На підставі цих документів можна протягом трьох годин зареєструвати мопед та отримати номерний знак і реєстраційний талон.

Після 1 листопада працівники ДАІ штрафуватимуть водіїв за керування мопедами без реєстрації.

Також не можна буде їздити без посвідчення водія відповідної категорії. Як отримати цю категорію, ми розповімо у наступних номерах найближчої газети.

Більш детальну інформацію можна дізнатися у відділенні РЕР (тел. 2-18-39).

Коментарі закриті.