– Фінансові витрати залежать від кількості видів майна, яке успадковується, – розповідає менський приватний нотаріус Віра Новик. – Це може бути житловий будинок, земельна ділянка, земельний пай (котрий складається з п’яти державних актів), грошові заощадження в Ощадбанку, неотримана пенсія, інше майно.

У вартість видачі свідоцтва права на спадщину входять наступні витрати: державне мито (на сьогоднішній день складає 34 гривні); вартість витягів з реєстрів (відповідно до кожного випадку); вартість бланків нотаріальних документів, на яких викладені свідоцтва про право на спадщину; вартість копій документів, які потребують нотаріального засвідчення; додаткові послуги державного чи приватного нотаріусів; податок з доходів спадкоємця за отримане в спадщину майно.

– Податок з доходів спадкоємця визначено законом, – продовжує Віра Петрівна. – Діти, подружжя, батьки (громадяни України) податку не сплачують. Решта громадян України, отримуючи спадок після померлих громадян України, повинні сплатити п’ять відсотків від суми отриманого спадку. Взагалі визначити реальну вартість можна лише при видачі свідоцтва про право власності на конкретне майно. Сто різних справ – сто різних сум і варіантів. Часто величину суми загального оформлення всіх необхідних документів плутають з оформленням безпосередньо спадщини. А оформлення інших документів – це вже зовсім інша справа. Так, право власності на житлові будинки (особливо у сільській місцевості) дуже часто не оформлені. А якщо в бюро технічної інвентаризації (БТІ) за померлим не зареєстровано право власності на житловий будинок, то спадкоємцям доведеться звертатися до суду, а це досить серйозні кошти. І різних варіантів дуже багато.

Для того, щоб спадкоємцю визначитися із сумою оплати та переліком необхідних документів, Віра Новик рекомендує звертатися до приватного чи державного нотаріуса для отримання безкоштовної консультації. До приватного нотаріуса можна звернутися за адресою: м. Мена, вул. Жовтнева, 5 (готель «Десна», другий поверх, кабінети №17-18), з 9.00 до 17.00 (субота – з 9.00 до 14.00), вихідний неділя. До державного: м. Мена, вул. Червоноармійська, 1, з 8.00 до 17.00, субота і неділя – вихідні.

Коментарі закриті.