Перед новорічними святами на сесії районної ради депутати переймалися бюджетними питаннями та ухвалили ряд програм. Загалом розглянули 27 питань.

 

Начальник фінансового управління РДА Оксана Булавка представила проект районного бюджету на 2018 рік. У цьому році він значно «потоншав», але це й не дивно, адже тепер кошторис розрахований тільки на населені пункти, які не ввійшли до Менської об’єднаної територіальної громади. За виключенням тих установ та об’єктів, на які передбачене тимчасове співфінансування.

 

Проект Програми економічного і соціального розвитку району презентувала начальник відділу економічного розвитку, торгівлі, інфраструктури та з питань організації діяльності центру надання адміністративних послуг РДА Алла Васюк.

У 2018 році обсяг реалізації продукції промисловості району прогнозується в сумі понад 604 мільйони гривень (зростання на 8,2%). Планують збільшити обсяги реалізації філія «Менський сир» ППКФ «Прометей» – на 5,1%, ТОВ «Нептун» – на 2% , ТОВ ДП «ЮМаК» – на 4,3%, ТОВ «Мітленд» – на 18,5%, ПАТ «Мена ПАК» – на 15,1%.

 

По всіх категоріях агрогосподарств заплановано посів зернових на площі 33 тисячі 175 га. Валовий збір олійних культур планується отримати на рівні 31 тисяча 508 тонн при середній урожайності 23,3 ц/га. Виробництво м’яса у 2018 році очікується в об’ємі 2721 тонни, що на 86 тонн більше очікуваного у 2017 році показника, молока – 33,3 тисяч тонни.

 

До переліку пріоритетних об’єктів, які потребують залучення коштів державного бюджету, включені 48. Серед них: будівництво 4-квартирного житлового будинку для медпрацівників; реконструкція теплотраси районної лікарні; реконструкція районної гімназії з встановленням шатрової покрівлі; реконструкція систем опалення Феськівської та Локнистенської шкіл; ремонт покрівлі будівлі центр культури і дозвілля молоді; створення центру культури, дозвілля та патріотичного виховання.

 

Є й інші проекти – будівництво мереж освітлення, ремонт доріг, придбання медичного обладнання – заявки на реалізацію яких були подані на конкурс ДФРР (включаючи і населені пункти об’єднаної громади).

 

Депутати районної ради також проголосували за фінансування та реалізацію ряду програм на 2018 рік: культурно-мистецьких заходів та забезпечення розвитку творчих колективів, роботи з обдарованою учнівською молоддю, організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів, виконання заходів з мобілізації та призову на строкову військову службу, програми територіальної оборони району та інші.

 

 

Коментарі закриті.