клумбаТиждень тому в Мені пройшло два дні благоустрою: 26 травня на вулицях міста лад наводити працівники райради та райдержадміністрації, а 27 травня – міська рада. Передрук з pro.cn.

 

Тиждень тому в Мені пройшло два дні благоустрою: 26 травня на вулицях міста лад наводити працівники райради та райдержадміністрації, а 27 травня – міська рада. Саме під час суботнику місцевий блогер Сергій Тригубенко записав коротке інтерв’ю з Менським міським головою Геннадієм Примаковим, в якому останній розкритикував підрядчика та замовника, які нещодавно робили ремонт Будинку культури. Це інтерв’ю миттєво розійшлося в регіональній пресі.

Щодо питання впорядкування клумби біля будинку культури, то під час проведення робіт це був будівельний майданчик. В актах виконання робіт та в договірній ціні враховувалась сума на відновлення будівельного майданчику після його здачі в експлуатацію замовником. Тобто вони (Управління капітального будівництва – авт.) повинні були віддати цей майданчик в тому стані, в якому його прийняли. Там ходила важка техніка, там поламали бордюри, там було сміття, яке закатали в землю. Ці питання потрібно задавати не міській раді, а підрядній організації, яка виконувала роботи з реконструкції.

таку заяву зробив Менський міський голова Геннадій Примаков.

Саме тому журналісти Редакції сайту ProCN дізналися, коли саме міський голова Мени буває на робочому місці та поїхали до нього в гості. Втім, коли журналісти приїхали до міськради та представилися, то в зустрічі з Примаковим їм було відмовлено. Мовляв, він тільки-но поїхав у відрядження до Чернігова. Тож ми поспілкувалися із його заступницею Інною Скляр.

Вона розповіла, що міський голова на виборах балотувався від Радикальної партії, а районна влада більш консервативна, тому між ними іноді виникають непорозуміння. Мера, мовляв, постійно в чомусь звинувачують, хоча він працює на благо міста та майже завжди в роз’їздах, тож у кабінеті його не спіймати.

Клумба – це був будівельний майданчик, тож будівельна компанія мала привести у відповідність прилеглу територію одразу по завершенню робіт. Ми до цього відношення не маємо, втрутитися теж не змогли. Об’єкт здано в експлуатацію. Клумба, звісно, не булла ідеальна, але після завершення робіт вона просіла.

сказала Інна Скляр.

Разом із тим Будинок культури знаходиться на балансі відділу культури і туризму райдержадміністрації, тож міський голова не має відношення до цього об’єкту. Цікаво, що якщо порівняти фотографії «до» та «після» будівництва, то неозброєним оком видно, що стан клумби не змінився. Так, вона потребує ремонту, але навколо звичайної клумби дивним чином розгорівся незвичайний скандал.

Втім, на запитання журналіста, чому ж міський голова піариться стосовно об’єктів, які не знаходяться на його балансі, заступниця Інна Скляр відповіла: «Душа болить». Втім, з власних джерел ми дізналися, що Примаков має особисті інтереси в цьому питанні.

Журналісти також поспілкувалися й з першим заступником голови Менської районної держадміністрації Валерієм Щукіним (раніше його посаду обіймав Геннадій Примаков, який нині працює міським головою).

Якщо Примаков так сказав, то, може, він й має право таке казати, а, може, й ні. Але у нього немає ні проектної документації, ні акта виконаних робіт. Те, що було заплановано, те й зроблено. Прилегла територія у проекті реконструкції прописана не була. В цьому році ми ще плануємо зробити деякі внутрішні роботи, перекрити дах та облаштувати прилеглу територію.

сказав Валерій Щукін.

Він також додав, що під час проведення зовнішніх робіт важка техніка не працювала, а весь будматеріал знаходився всередині. До того ж, щоб зробити реконструкцію прилеглої території потрібно спочатку зробити відповідний проект.

Клумба біля Будинку культури до проекту реконструкції не входила

На сайті Державного Фонду Регіонального Розвитку є реєстраційна картка проекту, яка містить всю необхідну інформацію щодо реконструкції Менського Будинку культури. Передбачалося, що після завершення реконструкції Будинку культури будуть суттєво економитися енергоносії, покращиться мікроклімат в приміщенні, а також зменшаться витрати на утримання приміщення на 25%.

Нагадаємо, що робочий проект було виготовлено ще у 2008 році, але через брак коштів роботи так і не розпочиналися. Втім, у 2015 році Державний Фонд Регіонального Розвитку виділив більшу частину грошей – 90%, а решту було сплачено заявником – Відділом культури і туризму Менської районної державної адміністрації. Підрядником, тобто фактично розпорядником коштів в проекті виступило Управління капітального будівництва Чернігівської облдержадміністрації. Нині робота вже завершена.

І хоча сам проект називається «Реконструкція фасадів…», втім в графі «опис проекту» прописано, що «реконструкція» включає заміну вікон на металопластикові, утеплення фасадів та облаштування ганків, але прилегла територія, про яку у відео заявив Менський міський голова Геннадій Примаков, в документах не зазначена.

Проект називається «Утеплення фасаду…», тож клумбу підрядчик міг би зробити лиш на добровільних засадах, на якихось особистих домовленостях. Взагалі в країні стільки проблем, а ми обговорюємо клумбу, яка навіть до проекту не була включена. Я гадаю, що було б доречніше її просто власноруч озеленити, навіть силами громади: якщо б кожна людина принесла по квітці, то це було б й красиво, й людей згуртувало. Тим паче, що зараз потрібно думати не про клумбу, а про дах, який теж потребує ремонту.

переконана начальниця Управління капітального будівництва Людмила Шкуріна.

Втім, найцікавішим виявився коментар директора «Центру державно-приватного партнерства» Олександра Козлова, який поставив крапку в цьому скандалі. Показово, що Козлов говорить мовою доказів – спочатку він показав журналістам квитанції на оплату вивозу будівельного брухту, а потім ще й фотографії клумби, зроблені до ремонту.

Реконструювати прилеглу територію ми не мали, а за вивіз ремонтного брухту комунальній службі, яка підпорядкована міській раді, наше підприємство сплатило близько 4-х тис грн. Але за саму якість прибирання мають відповідати комунальники. До того ж проект реконструкції фасадів Менського будинку культури ми вклали на 34 тис грн більше, ніж передбачалося згідно з проектом: на фальшвікна, за якими знаходилася стіна, нам довелося наклеїти спеціальну плівку. Ці гроші були зароблені нашим підприємством, але здати проект, зроблений абияк, ми не могли, тому й вклали більше. Звісно, це вже нюанси, але саме з таких дрібниць й складаються ремонтні роботи. Добре, що напередодні робіт ми сфотографували прилеглу територію. Гадаю, що різницю між тим будинком культури, який був до ремонту та цим, що зараз, видно неозброєним оком.

підсумував Козлов

Отже, зібравши до купи всі факти, журналісти ProCN дізналися, що Менський міський голова Геннадій Примаков у своєму емоційному інтерв’ю заявив, що підрядчик мав відремонтувати клумбу біля Будинку культури. Втім, в жодних документах ремонт прилеглої території не зазначений.

У тому ж інтерв’ю Примаков сказав, що клумба, мовляв, не лише не відремонтована, а й нібито понівечена ще більше, ніж до ремонту, бо начебто там працювала важка техніка. Зауважимо, що ніхто із вищезгаданих людей важку техніку біля Будинку культури не бачив. Втім, навіть якщо б вона й працювала, то це не вплинуло б на хід ремонтних робіт, адже реконструкція клумб завжди здійснюється лише після проведення основних будівельних робіт.

Щодо сміття, яке нібито було зарито в землю, то прибирання після ремонтних робіт було покладено на менських комунальників, які отримали за це відповідну плату. Тож звинувачення підрядника, який «зарив» сміття у клумбу безпідставне.

Зауважимо, що Геннадій Примаков, як мер міста, міг би легко запросити необхідну інформацію щодо перебігу та результатів робіт у відповідних структур. Натомість він виголосив своє обурення у відео-інтерв’ю, яке безпідставно сколихнуло регіональну пресу та, як наслідок, громадськість.

І хоча в ідеалі міський голова має контролювати все, що відбувається в місті, але цього разу буря з’явилася в порожній склянці, адже всі необхідні роботи наразі виконані у повному обсязі.

Один коментар