Сільський голова і підприємець звинувачують один одного у протиправних діях
Підприємець Дмитро Єсипчук.
Непорозуміння між Бігацьким сіль­ським головою Ніною Шкрабулею та приватним підприємцем Дмитром Єсипчуком розпочалися ще 2012 року. І ось знову набули нового розвитку. Уже мало не з детективним відтінком.

Почалося з магазину

Два роки тому чернігівець Дмитро Єсипчук надумав відкрити у Бігачі, де мав у приватній власності будинок і 0,25 га землі, продуктовий магазин. Але зі зміною цільового призначення належної йому ділянки, дозволом на переведення житлового будинку до категорії нежитлових та видачею свідоцтва про право власності на магазин почалися проблеми. У різні відомства полетіли скарги.

Було це викликано турботою Ніни Петрівни про сільську громаду чи тим (як кажуть злі язики), що у Бігачі вже існував магазин, оформлений на її чоловіка, судити не нам. Але рішенням районного суду від 19 грудня 2012 року «дії голови Бігацької сільської ради щодо відмови Єсипчуку Дмитру Миколайовичу у розгляді заяви про видачу свідоцтва на право власності на магазин…» визнано протиправними. І Київський апеляційний адміністративний суд, куди зверталася Ніна Шкрабуля, залишив у силі рішення Менського суду.

Гараж і дивний вояж

Був у Бігачі колгосп. Він зник, майно розпаювали. Дмитро Єсипчук викупив у пайовиків сім боксів автогаража, колишні конюшню та котельну. Оформлення права власності, правда, знаходиться ще у процесі.

Все б нічого, та у цих куплених боксах знаходяться сільрадівські дрова та вугілля, а ще старий легковик «Нива», який на балансі сільської ради рахується. Дмитро Миколайович вимагав, щоб машину прибрали, бо заважає порядок у гаражі навести.

За цією машиною своєю «Газеллю» на початку березня приїхали сільський голова із чоловіком та сином. Але в результаті все завершилося новим витком конфлікту. Обидві протиборчі сторони викликали міліцію, повісили на ворота свої замки та чекають рішення правоохоронних органів.

Не помирять

– Нас звинуватили у крадіжці. А яка може бути крадіжка? – обурюється Ніна Шкрабуля (говорить на підвищених тонах). – Хотіли зробити як краще, вивезти мотлох, щоб Єсипчуку було менше прибирати. Ні від кого ми не тікали і не ховалися. Нецензурних слів я не вживала, а ось Микола Бондар (депутат районної ради і тесть Дмитра Єсипчука – авт.) був нетверезим і лаявся так, що просто жах. Та й вони будівлю викупили, а не майно.

Ніна Петрівна обурюється, що після цих подій підприємець обгородив двір гаража металевою сіткою та встановив ворота. Хоча рішенням сесії Бігацької сільради ця територія визначена торгівельним майданчиком. Зі слів сільського голови, навіть кочегару тепер доводиться за вугіллям через паркан лазити. Тому голова звернулася до райвідділу міліції з проханням «провести перевірку по факту самозахвату земельної ділянки».

У Дмитра Єсипчука інша версія.

– Ніна Петрівна чомусь усі мої ініціативи сприймає «в штики», – пояснює підприємець. – Я їй уже разів 15 говорив, що наші непорозуміння ні до чого хорошого не призведуть, пропонував помиритися. Безрезультатно.

Дмитро Миколайович не вірить у безкорисність дій голови сільради. Адже, окрім «Ниви», очільниця громади за словами підприємця, хотіла вивезти з гаража ще й стелажі, слюсарний стіл, шафу та з півтонни старих запчастин. А до цих речей сільрада ніякого відношення не має.

Огорожа гаража, зі слів Дмитра Єсипчука, також була розпайована і викуплена, тож, він її не встановив, а відновив. Та й кочегар через паркани не скаче, адже ключа йому надано особисто.

Що каже міліція

– Про усі ці події ми знаємо, – повідомив заступник начальника райвідділу УМВС України в Чернігівській області Олександр Гаврись. – Того дня працівників міліції викликали обидві конфліктуючі сторони. На місце події виїжджали начальник Березнянського селищного відділення міліції В’ячеслав Губенко та дільничний інспектор Сергій Сесь. За їхнім свідченням, словесна перепалка велася з обох боків, п’яних не зафіксовано. Речі замкнуті у одному з боксів гаража. За фактом проводиться перевірка.

Коментарі закриті.