Минулорічний чемпіон української аматорської футбольної ліги – команда “Єдність-2” із села Плиски Борзнянського району Чернігівщини представлятиме нашу країну нинішнього року в Кубку регіонів УЄФА.

Аматорські команди європейського континенту розбиті на вісім відбіркових груп. Українська регіональна збірна, яка створена на базі клубу “Єдність-2”, виступатиме у 8-й групі. Її суперниками будуть колективи з Азербайджану, Латвії та Молдови.

Асоціація аматорського футболу України виграла тендер на проведення групового турніру в нашій країні. Відбіркові змагання відбудуться з 19 по 24 серпня на футбольних полях Київщини. Лише переможці групових змагань виходять до головного фіналу, що пройде у червні наступного року на стадіонах одного з майбутніх фіналістів.

За словами першого віце-президента Асоціації аматорського футболу України Олександра Каденка, метою розіграшу Кубка регіонів УЄФА є визнання майстерності гравців-аматорів, які не грають на професіональному рівні. Кубок аматорів УЄФА започатковано 1966 року. Змагання проходили кожні чотири роки і тривали до 1978-го. Новий формат турніру 1988 року започаткував Комітет УЄФА з аматорського футболу. Відтоді розіграш Кубка регіонів УЄФА відбувається кожні два роки. У турнірі мають право брати участь представники усіх 52-х членів Європейського союзу футбольних асоціацій.

Українські аматори дебютували в розіграші Кубка регіонів УЄФА 1999 року й одразу стали бронзовими призерами. Тоді відзначилися хлопці з ірпінської команди УФЕІ, а в сезоні-2004-2005 каховський колектив КЗЕЗО вдруге привіз до України бронзові медалі. Крім того, українські команди (єнакіївська “Південьсталь” та іллічівський “Бастіон”) фінішували другими у відбіркових турнірах розіграшу Кубка регіонів УЄФА. Нині представник футбольної Одещини вже успішно виступає у другій професіональній лізі національної першості.

Як повідомив УКРІНФОРМу керівник прес-служби Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства “Колос” АПК України Микола Моторний, крім єврокубкового турніру, у сільському товаристві впродовж нинішнього року відбуватиметься чимало різноманітних футбольних змагань. Футбольний сезон-2010 стартував шкільними стартами з міні-футболу. Уже визначилися учасники фінальних турнірів серед хлопчиків і дівчаток 1995-1996 та 1997-1998 років народження. Справжнє футбольне свято сільських футзалістів відбуватиметься з 26 по 28 березня.

У подальших планах сільських футбольних аматорів квітневий розіграш Суперкубка “Золота нива”. За головний приз змагатиметься чотири найсильніші команди за підсумками 2009 року. Серед них – чемпіон першості “Колоса” серед КФК І ФК команда “Арсі” з Одещини, володар Кубка “Колоса” клуб “Марспирт” із села Мирилівка Тернопільської області, переможець Всеукраїнських літніх сільських спортивних ігор команда “Добро і воля” з Донеччини та срібний призер турніру серед колективів агропромислової галузі “Укрнива” з Миколаївщини.

А вже наприкінці квітня стартує регулярний чемпіонат Всеукраїнського ФСТ “Колос” за участю команд практично з усіх сільських регіонів України.

Джерело: Мена-Маркет

Коментарі закриті.