«Куковицький» вперше спрацював зі збитком.
На загальні збори прийшло понад 200 селян.
Куковичі – одне з небагатьох сіл у Менському районі, де існує сільськогосподарський кооператив. Про його проблеми і здобутки, про реалії і перспективи рідного села говорили на загальних зборах членів сільгоспформування та усієї громади.

Підвело тваринництво

На загальні звітні збори аграрного підприємства прийшла переважна частина його працівників: із 213 членів кооперативу було більше 120 присутніх.

Звітував голова правління ск «Куковицький» Василь Роговий. Він розповів, що більшість поставлених завдань у минулому році були виконані. Засівали 1973 га ріллі (своєї та орендованої в Лісках та Макошине). За оренду земельних паїв господарство розрахувалося повністю. Від продажу продуктів рослинництва виручили один мільйон 642 тисячі гривень, тваринництва – сім мільйонів 331 тисяча гривень.

– Та найбільшою проблемою є те, що витрати (ріст цін на пальне, добрива, техніку, енергоносії) з кожним роком зростають, а ціни на продукцію падають, – переживає Василь Миколайович. – До того ж маємо невисоку врожайність зернових, неможливість реалізації картоплі та спад обсягів виробництва у тваринництві, завдяки якому ми трималися «на плаву». Як не сумно визнати, але правда є правда: у минулому році вперше за всю історію свого існування сільгоспкооператив «Куковицький» спрацював зі збитком у 403 тисячі гривень.

На зборах також виступали і спеціалісти господарства: головний агроном Сергій Нужняк та головний інженер Анатолій Бец, завідувачі молочно-тваринницькою та свинотоварною фермами Сергій Ілляшик та Людмила Чичкан. Одні виправдовувалися, інші – звинувачували у слабкому контролі та бездіяльності правління кооперативу, вказували на помилки, але байдужих точно не було.

– У чому раніше був феномен Кукович? – звернувся до присутніх заступник голови РДА, начальник управління агропромислового розвитку Павло Терентієв. – У чудових спеціалістах та організації роботи. Адже саме від спеціалістів залежить чи не більша половина успіху господарства.

На слабкій роботі сучасних зоо­ветспеціалістів кооперативу наголосив і заступник начальника управління агропромислового розвитку РДА Григорій Слобода. Він зупинився на конкретних недоліках, які стали причинами зменшення надоїв, низького приплоду та погіршення стану череди.

Загальні збори визнали роботу правління задовільною за умови подальшого посилення контро­лю керівництвом та поліпшення якості агрономічної та зоотехнічної роботи.

А життя не стоїть на місці: з осені посіяно 660 га озимих культур, насіннєвого матеріалу вистачає, у скотарниках – 2360 голів великої рогатої худоби, зросло поголів’я свиней.

Смачний куковицький хліб

Нині на території Куковицької сільради (до неї входять Куковичі, Пам’ять Леніна, Червоний Маяк та Куковицьке) проживають 965 людей. Ситуація схожа на життя більшості сіл України: у минулому році народилося 11 діток, а відійшло у вічність 28 жителів, зареєстровано лише один шлюб.

От тільки багато у цьому селі над Десною ще й такого, що вигідно вирізняє його серед інших населених пунктів. Є тут дитячий садочок, побуткомбінат, бібліотека, ФАП, пошта, сільська пожежна команда, функціонують клуб у Пам’ять Леніна та Будинок культури у самих Куковичах. У місцевій школі навчаються 97 учнів, отже ніяке закриття їй не загрожує. Ось і цього року сядуть за парти семеро школяриків-першачків

До послуг жителів – кооперативний млин, навіть свій хліб випікають (по три гривні 50 копійок за буханець, і дуже смачний). Заклади культури не просто перебувають на балансі, в них проводяться найрізноманітніші концерти та святкові заходи. А зразковий танцювальний колектив «Калинонька» знають не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

Мають високий рівень зайнятості

Попрацювати для загального добробуту громада також не лінується. Як розповів на загальних зборах сільський голова Віталій Чичкан, у минулому році неодноразово жителі громади проводили так звані «толоки»: для прибирання сміттєзвалищ, огородження випасу, упорядкування кладовища. Та й до самооподаткування ставляться жителі Куковицької сільради із розумінням: лише 18 чоловік не сплатили по 10 гривень до цього часу.

За сприяння сільради і за підтримки спонсорів та сільгоспфор­му­вання проводяться ремонти бу­дівель соціальної сфери. До ре­чі, на рахунку сільської ради, не зважаючи на проблемне фінансування, є кілька тисяч гривень для благоустрою підпорядкованих населених пунктів.

Куковицька громада – одна з небагатьох, яка має такий високий рівень зайнятості населення. Дільничний інспектор міліції РВ УМВС України в Чернігівській області Дмитро Ворона назвав село одним із найспокійніших у районі та подякував жителям за розуміння і допомогу. Селяни, до речі, навіть планують створити громадське формування для охорони правопорядку.

Головне, що кидалося на куковицьких зборах в очі, – відсутність у селян пригніченості і байдужості. Люди будують плани, плекають надії та живуть повноцінним, хоча і по-селянському нелегким, життям.

Коментарі закриті.