“Сирна війна” між Росією і Україною та скорочення виробництва на філії “Менський сир” уже спричинили суттєві збитки для сільгоспвиробиників. Через це можуть майже удвичі скоротитися зарплати тваринників.

Про це “Нашому слову” повідомив голова правління менського сільгоспкооперативу “Авангард” Володимир Прищепа.

– У зв’язку зі скороченням виробництва сиру закупівельні ціни на молоко значно впали: з 3,80 грн. за літр до трьох гривень, – каже Володимир Прищепа. – Пояснюється це тим, що сировина переправляється на Ромни, де з неї виготовляють сухе молоко, а це дає значно менший прибуток, ніж реалізація твердого сиру.

За словами голови сільгоспкооперативу, зі зменшенням рентабельності виготовленого продукту зменшилась і вартість молока.

– Для нашого господарства це – катастрофа, – стверджує Володимир Прищепа. – Щоденно сільгоспкооператив здає у середньому 8,5 тонни молока. Взимку це – основна стаття прибутку нашого господарства. Якщо ситуація протягом одного – двох тижнів не виправиться, правління вимушене буде знизити майже удвічі заробітну плату всім членам сільскогосподарського кооперативу або оголосити себе банкрутом.

Коментарі закриті.