Піротехнічні підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій щодня проводять роботи щодо виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Досить часто застарілі боєприпаси знаходять звичайні громадяни під час проведення земляних робіт і це закінчується трагедією.

– Саме тому, ми звертається до усіх земляків з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі навіть не торкайтеся до них, – застерігає начальник РВ УДСНС у Чернігівській області Денис Луговський. – Одразу ж телефонуйте за номером 101 або 102!

Рятувальники наголошують, що під час виявлення підозрілого предмету, категорично забороняється торкатися і пересувати його; заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось накривати; користуватися мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух); здійснювати на підозрілий пристрій звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

А батькам необхідно розповідати своїм дітям про ту небезпеку, яку приховують у

собі вибухові пристрої. Адже жага дитячої цікавості часом вартує життя.

Коментарі закриті.