Штрафи для нетверезих водіїв значно збільшилися

ВР ухвалила законопроект про збільшення покарання для нетверезих водіїв. Він передбачає значне підвищення штрафів та можливість позбавлення прав на декілька років для водіїв, які керують транспортним засобом в стані сп’яніння, повідомляє Avtoblog.

Згідно цього законопроекту, штраф за водіння у нетверезому стані збільшиться до 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (10 200 грн) та доповнюється позбавленням права водіння на рік. У випадку повторного порушення протягом двох років, штраф збільшується удвічі та прав позбавляють  на строк до трьох років.

Якщо ж протягом п’яти років водій попадеться п’яним у третій раз, то йому доведеться виплатити 2400 НМДГ (40 800грн) та лишитися прав на 10 років.

Крім того, запропоновано штрафувати на 1200 (20 400 грн) і позбавляти прав на три роки,  водіїв, які вживали алкоголь вже після ДТП. В цьому випадку можливо замінити штраф на  15 діб арешту.

Нардепи сподіваються, що такі заходи зменшать кількість жертв ДТП.

Зокрема, згідно останніх даних за чотири останні місяці на території Чернігівської області саме через п’яних водіїв сталося 27 аварій, в яких 2 людини загинули та 32 були травмовані.

Коментарі закриті.