зно17 «мобілок», дві пари навушників і флешка – такий «урожай» зібрали цьогоріч на Чернігівщині спостерігачі під час зовнішнього незалежного оцінювання якості знань учнів. Серед порушників не лише учні, а й педагоги.

Про баталії ЗНО-2014 на Чернігівщині говорили сьогодні у Чернігові на засіданні прес-клубу «Ділове слово», пише “Високий Вал“.

Зовнішнє незалежне оцінювання проходило з 3 по 27 червня. В області на ЗНО зареєструвалося майже 8000 осіб. Приблизно стільки ж було і торік.

Для абітурієнтів створили 28 пунктів, в яких пройшло 110 тестувань. Результати всіх тестів вже відомі і оприлюднені на сайті Українського Центру оцінювання якості освіти.

По області у нинішньому році зафіксована висока явка. Найбільше учнів прийшло на тест з української мови та літератури – майже 95 % зареєстрованих. Найменше – на тест з фізики – його «проігнорували» майже 10 % зареєстрованих сіверян.

Поменшало і «двохсотбальників», тобто тих, хто бездоганно впорався з завданнями отримавши максимальну кількість балів – 200. Директор Київського регіонального Центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва розповіла, що в Чернігівській області троє абітурієнтів отримали по 200 балів за ЗНО одразу з двох предметів. «Вундеркінди» живуть у Сосниці, Чернігові та Ніжині.

Шпаргалки «третього розміру»

Побільшало учнів, які намагалися перехитрити спостерігачів.

Окрім вилучення мобільних телефонів, навушників і флешки були зафіксовані також спроби скористатися шпаргалками. Причому, за словами Світлани Сакаєвої дівчата у цьому плані були оригінальнішими за хлопців.

Цікаво, як виявляли ці порушення?

Щодо спостерігачів та персоналу, залученого до контролю за тестуванням, то тут теж не все було гладко.

Хоча по Чернігівщині на персонал не складено жодного акту. А от в інших регіонах були випадки, коли члени комісії під час проходження абітурієнтами тестування користувалися телефоном (ох вже ця залежність від соціальних мереж).

Були і такі, які просто посеред тестування покидали зал і йшли пити каву! Карали порушників безжально – залишали без плати за роботу (до речі, в середньому за 1 тестування спостерігачам платили 100 гривень) і навіть звільняли з роботи.

“Тестування”. Серія 1. Сезон другий.

Для осіб, які з об’єктивних причин (хвороба, навчання за кордоном тощо) не змогли пройти основну сесію тестування – з 1 по 15 липня проводиться додаткова.

На Чернігівщині у додатковій сесії зареєструвалося 88 осіб, з яких 77 – це школярі зі сходу країни.

Коментарі закриті.