На території всієї заплави річки Десна створюють національний природний парк “Подесіння”. Саме біля Макошина, Максаків, Кукович та Ушні створено чималі заповідні зони. Тут було знайдено багато тварин, що занесені до Червоної книги України. А біля Макошине навіть спіймали на вудочку черепаху.

7 червня керівництвом Держуправління проведено робочу нараду з питання створення НПП “Подесіння” за участю представників райдержадміністрацій, місцевих органів Держкомзему, Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, Держекоінспекції, облводгоспу, держрибоохорони, наукових установ м.Києва та громадських організацій.

На нараді презентовано переваги створення НПП “Подесіння” – найбільшого за територією по всій Україні. НПП “Подесіння” буде мати орієнтовну площу 403 тис. га

Весь Менський район та частину Чернігівського охоплює Чернігівсько-Менське відділення "Придесення".

Чернігівсько-Менське відділення простягається від Сосниці до м. Чернігів, в межах Менського, Борзнянського, Куликівського, Чернігівського районів Чернігівської області. У цьому відділенні було знайдено багато рідкісни тварин і рослин. Більшість теритрії носить заповідницький характер. Частки господарської зони відносно невеликі. Лише поблизу сіл Куковичі та Миколаївка ці зони є немаленькими.

За матеріалами Природа України

Коментарі закриті.