Синявській школі – понад 100 років. З її стін у світ широкий вийшло багато випускників, і чимало з них стали відомими і поважними людьми. Лікарі, журналісти, науковці, військові, художники – всі вони з вдячністю згадують свою школу і при нагоді з трепетом у душі переступають поріг першої альма-матер. Приємно, що інтерес до шкільної науки не згасає і у нинішнього покоління.

Гордість школи

У нинішньому навчальному році, що добігає кінця, синявські учні на районній олімпіаді з предметів шкільної програми посіли десять призових місць, у тому числі – шість перших.

З обласної олімпіади привезли два дипломи. Серед переможців – Юлія Харченко, котра виборола першість з російської мови та літератури. Ще ця дівчина демонструвала свої знання з української мови і літератури. До речі, торік Юля посіла одне з призових місць у обласній олімпіаді з історії.

Десятикласниця Євгенія Лобур цьогоріч змагалася в області серед юних математиків і знавців інформатики, а її однокласниця Влада Федоренко стала лауреатом з історії. Добрі надії подає і Катерина Сіроока, яка нинішньої весни закінчує школу, імовірно, із золотою медаллю. В обласній олімпіаді вона виборола призове місце з хімії.

Це далеко не повний перелік учасників і переможців шкільних олімпіад. Приміром Катерина Власенко посіла друге місце в районній олімпіаді з хімії.

У школі створено всі умови для активного навчання і набуття знань навіть з позашкільної програми. Тут панує творча, доброзичлива атмосфера і взаєморозуміння між учнями школи і учителями.

Директор навчального закладу Надія Коваленко, котра за спеціальністю є учителем хімії, дає глибокі знання учням з цього предмету. Високий професіоналізм і відповідальність за майбутнє вихованців школи демонструють учителі-предметники Тамара Свиридок – з російської мови та літератури і зарубіжної, Галина Хіль – з історії, Василь Семко – з інформатики та Раїса Барило – з математики.

Юля підкорила Київ

Ця розумна і талановита дівчина посіла першість у обласній олімпіаді з російської мови та літератури. Її та ученицю однієї з чернігівських шкіл було запрошено взяти участь у Всеукраїнській олімпіаді з цих предметів. Вони і представили Чернігівщину у Києві.

– І треба ж було статися збігу одразу кількох неприємностей для Юлії Харченко, – бідкається вчителька Тамара Свиридок. – Батько дівчини зламав ногу, мамі зробили операцію, помер дідусь. Постало питання: їхати чи ні Юлі до столиці? Були різні варіанти. А зійшлися на одному – їхати!

Юля пробула у Києві чотири дні. Крім двох обов’язкових контрольних робіт з російської мови і літератури, які тривали по чотири години кожна, була і культурна програма. Діти відвідали картинну галерею, театр імені Івана Франка, де подивилися балет «Ромео і Джульєтта», зустрічалися з київськими школярами.

На Всеукраїнській олімпіаді Юля отримала у нагороду за перемогу сертифікат, який дає право на безкоштовне навчання без вступних іспитів у будь-якому вузі Росії. А також книги у подарунок – енциклопедію «Історія Росії», словники.

Цьогоріч Юля розпрощається з рідною школою і своїми наставниками. Є надія, що дівчина отримає і золоту медаль та атестат про закінчення школи особливого зразка.

Який саме вуз Росії обрала Юлія Харченко – точно не відомо, однак запит, тобто згоду на право навчатися у сусідній державі, дівчина вже подала.

Коментарі закриті.