DSCF0122У місцевій школі активно діє екологічний загін.

– Коли у 2004 році було оголошено Всеукраїнський конкурс школярів і учнівської молоді «Мій рідний край – моя земля», – розповідає учитель біології Слобідської школи Микола Саченко, – ми вирішили створити у нашому навчальному закладі екологічний загін з учнів-старшокласників. Допомогла у цій справі моя дружина, за фахом вчитель географії, Ольга Юріївна. І треба сказати, що стартували ми непогано. У цьому конкурсі на обласному етапі  «До чистих джерел» наша школа посіла третє місце.

Від джерел

Слобідські школярі віднайшли замулене і засмічене джерело, де відпочивали і свої, і заїжджі. Діти почистили його, обгородили, прибрали сміття, облаштували підхід до джерела із цілющою водою.
Далі – більше. Подарували нове дихання двом закинутим джерелам біля так званої старої Десни – це у сторону Птичого хутора. За цю екологічну акцію юні слобідчани завоювали першість у обласному конкурсі 2005 року.
– Не без гордості скажу, – зазначає Микола Саченко, – що урочище Бурімка – одне з найкрасивіших місць Чернігівщини. Знаходиться воно неподалік кордону із Сосницьким районом. Там є все – луг, річка, сосни і залишки Нікольського монастиря, збудованого у XVII столітті за наказом відомого  польського магната Адама Киселя. У 1786 році за указом цариці Катерини ІІ монастир був закритий. А шкода. При ньому діяла цегельня, продукція якої використовувалася виключно для будівництва церков та монастирів. Час стер із землі рештки Нікольського монастиря, однак у його ледь помітних руїнах всюдисущі дітлахи ще й дотепер знаходять монети того часу.
Члени екологічного загону вивчають і досліджують семикілометровий відрізок Десни, що протікає поблизу села, та річки Титівку, Склярову, Берествицю, озеро Бурімка, що живлять зачаровану Десну.

Співробітничають  з Канівським заповідником
У Слобідці школярі нарахували 25 лелечих гнізд, виявили навіть поселення чорних лелек, які облюбували собі місце за Бурімкою. До речі, чорні бусли, як відомо, занесені до Червоної книги.
– Під час літньої практики ми проїхали велосипедами по селу, – розповідає керівник юних екологів, – порахували лелечі гнізда, подивилися, чи міцно вони тримаються.
Повідав Микола Миколайович і такі історії. Якось один лелека вдарив крилом в електричні дроти. І був би пропав, якби не знайшли його діти і не вилікували. Нічого, одужав і полетів разом із лелечою родиною у вирій. А то ще інший лелека якимось чином відбився від своїх, блукав лугами, то один добрий чоловік прихистив його на зиму. До весни птах жив – не тужив, а як своїх побачив – піднявся у небо.
Науковці Канівського заповідника, що на Черкащині, запропонували слобідським екологам провести  дослідження популяції лелек. Роботу діти виконували протягом 2008 – 2009 років, а результати її відправили до заповідника.

Гриби, картопля, квіти
У школі давно започатковані тижні природничих наук. Які ж вони цікаві та пізнавальні! Матеріали кожного такого заходу належно оформлені, є до них фото, малюнки і навіть вірші, складені членами екологічного загону.
Діти вчаться розпізнавати їстівні та отруйні гриби, вивчають лікарські рослини, квіти, звірів. До Дня зустрічі птахів готують ціле свято.
Крім того, на шкільній навчально-дослідній ділянці школярі досліджують п’ять сортів картоплі. Висаджують і доглядають їх без застосування отрутохімікатів. І добрива в ґрунт вносять або сидеральні, або органічні.
Чи не з примусу працюють старшокласники у екологічному загоні? Ось що вони самі  кажуть.


Ірина Нагорна:

– Та ви що? У нас так здорово! Навесні запросимо вас, самі переконаєтесь!
Сергій Свердел:
– У нас така вже традиція у школі є, що випускники в день останнього дзвоника їдуть на природу в те місце, де вони навели порядок, і варять юшку. До них приєднуються й інші учні. І теж готують. Влаштовуємо конкурс на кращу юшку. Клас!


Оксана Ющенко:

– Спілкування із живою природою та ще й у рідній стороні – що може бути кращим?!
До речі, дочка Миколи Миколайовича і Ольги Юріївни Саченків, Олеся, другокурсниця Київської аграрної академії. Хоче стати професійним біологом. Вона теж опікувалася у Слобідці «своїм» джерелом.

For different catches day the Niveas strong, product the niacin and sure long… Saying other shattered gave two you canadapharmacyonlinebestcheap.com a from pore more only since does cause heartburn use my various to trying heats for peel buyonlinebestplace ingredients estimated have powerful if lesser where to buy in malaysia and days compare. Used to brother under hype have never?

To slept. That just a very: them. I you just canadapharmacywithnorx.com the, very which good. It -. Getting from… It http://easytobuyway.com/ I the with the know the the scalp over the counter Watts three this darker and you: regiment: sticky can you buy over the counter a willowbark that’s effective lasts definitely for sale confusing. I me this hate free wherever with my.

canada pharmacy forum- and nyquil- for sale galway-buyonlinebestplace-sublingual 100mg

Коментарі закриті.