IMG_3005

До початку нового навчального року залишилося менше місяця. Учні та їх батьки починають скуповувати різне шкільне приладдя: зошити, щоденники, підручники…

Центри зайнятості теж готуються до 1-го вересня, впроваджуючи все нові заходи з профорієнтації для учнівської молоді. Цього року 400 учнів 7-8 класів шкіл району отримають нову розробку Державної служби зайнятості – “Профорієнтаційний щоденник школяра”.

IMG_3014Його можна використовувати як звичайний впродовж всього навчального року. Але він має ще й корисну пізнавальну функцію.

Запропоноване видання, перш за все, забезпечить всебічне вивчення особистості учня та напрацювання потрібних навичок, що знадобляться у складному процесі вибору майбутньої професії.

IMG_3012Новий профорієнтаційний щоденник складається з низки рубрик: орієнтир у світі професій; детальна формула вибору професій; опис актуальних робітничих професій; структура профільного навчання; опис професійних успіхів видатних людей суспільства; спілкування – розвиток – успіх тощо.

IMG_3007Крім привабливого дизайну, щоденник включає різноманітні творчі завдання, повчальні ігри, психологічні тести та анкети, цікавий та оригінальний матеріал літературного та інформаційного характеру. Ця інформація допоможе підліткам зорієнтуватись у світі сучасних професій, навчитись користуватися формулою вибору свого професійного майбутнього, розрізняти професії за типами, дізнатись, що таке професіограма.

IMG_3001Особливу зацікавленість у дітей може викликати рубрика щоденника – «спілкування-розвиток-успіх». Наведені вправи та завдання навчать спілкуватися з оточуючими людьми та допоможуть: дослідити сфери здібностей та інтересів учня, його сильні сторони, риси характеру; планувати далекі і близькі цілі, досягати поставленої мети та життєвого успіху; розвинути уяву, увагу, пам’ять та мислення; керувати конфліктними ситуаціями та стресами, знімати психологічне напруження та втому; подолати зніяковілість та страх, розвинути ораторські здібності; використовувати правильні вислови, щоб бути чемним і приємним співрозмовником; розбиратися в темпераментах, жестах, міміці та манерах поведінки людей.

IMG_3015Достатньо корисними та пізнавальними є рубрики щоденника – «ти маєш знати» та «знай про свої права та обов’язки». У доступному форматі учні мають можливість систематично та поетапно ознайомлюватись із коментарями кодексу законів про працю в Україні, про свої конституційні та трудові права і обов’язки, порадами щодо запобігання економічної експлуатації підлітків та нелегальної дитячої праці.

IMG_3013

Усе це в сукупності дасть можливість кожному учню не помилитися і зробити правильний вибір своєї майбутньої професії, а, отже – закласти фундамент власного успіху та свого місця в суспільстві.

IMG_3016

Головний спеціаліст Менського РЦЗ                        Юрій Стальниченко

Інформація www.dcz.gov.ua

Коментарі закриті.