У Менській школі ім. Т.Г. Шевченка та у Феськівській школі відбулися акції допомоги учасникам АТО на сході України – школярі виготовляли маскувальні сітки. Ініціативу подали вчителі, а учні охоче її підтримали та залучили друзів.
– Ідея виготовити сітку з’явилася несподівано, – ділиться завуч Феськівської школи Світлана Ємець. – Побачила подібне по телевізору. Душа за наших хлопців болить, тож вирішили хоча б чимось допомогти.
Для того, щоб створити маскувальну сітку, треба звичайну сітку з ліски або капронових ниток обв’язати стрічками з білої несинтетичної тканини. Одну таку виготовив батько Світлани Іванівни, іншу вона взяла на базі ТОВ «Домінант», де нині працює волонтерський пункт допомоги бійцям.
– Обплітати першу сітку ми з дітьми почали ще на початку грудня, – розповідає Світлана Ємець. – Працювали щодня по дві години у позаурочний час. Участь брали учні п’ятого та восьмого класів, а також випускники Феськівської школи, нині учні 11 класу міської школи імені Шевченка. Діти приносили простирадла, підковдри з дому. Із такого матеріалу ми нарізали білі стрічки.
Готовий продукт Світлана Ємець передасть у ТОВ «Домінант», звідки маскувальні сітки відправлять бійцям на схід.
Варто зазначити, що це не перша волонтерська акція у Феськівці. Нещодавно дядько учениці школи Анастасії Новік приїжджав у відпустку з АТО. Його запрошували на зустріч з учнями. Учителі зібрали й передали кошти, а діти написали листи і намалювали малюнки військовим.
У міській школі ім. Т.Г. Шевченка маскувальну сітку почали робити на канікулах. Обплітали декілька днів.
– Діти приносили до школи білі простирадла, підковдри. Речі з білої тканини надала приватний підприємець Наталія Казоба, – розповідає вчитель музики Людмила Назаренко.
За словами вчителя історії, географії та правознавства Юлії Щипун, найбільшу активність у сіткоплетінні виявили учні восьмих та десятих класів. Допомагали у цій корисній справі й випускники. Вчителі теж виявилися небайдужими і доклали рук до створення маскувальної сітки. Допоміг матеріалами завгосп школи Володимир Песоцький.
– Перша створена нами маскувальна сітка – це тільки старт, – зауважує Людмила Назаренко. – Невдовзі ще з десяток таких наробимо.
Учениця 8-Б класу школи ім. Т.Г. Шевченка Анна Коротаєва стверджує:
– Плетіння маскувальної сітки – корисна та цікава робота. Адже ми, школярі, таким чином допомагаємо нашій армії та розвиваємо власні творчі здібності.
Шановні жителі району! Допоможемо нашим воїнам в АТО!
Виникла нагальна потреба в маскувальних сітках для військової техніки. В деяких школах уже роблять маскування, але треба багато матеріалу.
Потрібна стара м’яка постільна білизна з несинтетичних матеріалів усіх відтінків білого кольору (бажано без візерунків).
Матеріал можна приносити:
– школа ім. Т.Г. Шевченка,
– районна гімназія,
– друкарня «Домінант»,
– страхова спілка «Гарантія»,
– редакція газети «Наше слово».