Школярі Менщини плетуть для захисників маскувальні сіткиУ Менській школі ім. Т.Г. Шевченка та у Феськівській школі відбулися акції допомоги учасникам АТО на сході України – школярі виготовляли маскувальні сітки. Ініціативу подали вчителі, а учні охоче її підтримали та залучили друзів.

– Ідея виготовити сітку з’явилася несподівано, – ділиться завуч Феськівської школи Світлана Ємець. – Побачила подібне по телевізору. Душа за наших хлопців болить, тож вирішили хоча б чимось допомогти.

Для того, щоб створити маскувальну сітку, треба звичайну сітку з ліски або капронових ниток обв’язати стрічками з білої несинтетичної тканини. Одну таку виготовив батько Світлани Іванівни, іншу вона взяла на базі ТОВ «Домінант», де нині працює волонтерський пункт допомоги бійцям.

– Обплітати першу сітку ми з дітьми почали ще на початку грудня, – розповідає Світлана Ємець. – Працювали щодня по дві години у позаурочний час. Участь брали учні п’ятого та восьмого класів, а також випускники Феськівської школи, нині учні 11 класу міської школи імені Шевченка. Діти приносили простирадла, підковдри з дому. Із такого матеріалу ми нарізали білі стрічки.

Готовий продукт Світлана Ємець передасть у ТОВ «Домінант», звідки маскувальні сітки відправлять бійцям на схід.

Варто зазначити, що це не перша волонтерська акція у Феськівці. Нещодавно дядько учениці школи Анастасії Новік приїжджав у відпустку з АТО. Його запрошували на зустріч з учнями. Учителі зібрали й передали кошти, а діти написали листи і намалювали малюнки військовим.

У міській школі ім. Т.Г. Шевченка маскувальну сітку почали робити на канікулах. Обплітали декілька днів.

– Діти приносили до школи білі простирадла, підковдри. Речі з білої тканини надала приватний підприємець Наталія Казоба, – розповідає вчитель музики Людмила Назаренко.

За словами вчителя історії, географії та правознавства Юлії Щипун, найбільшу активність у сіткоплетінні виявили учні восьмих та десятих класів. Допомагали у цій корисній справі й випускники. Вчителі теж виявилися небайдужими і доклали рук до створення маскувальної сітки. Допоміг матеріалами завгосп школи Володимир Песоцький.

– Перша створена нами маскувальна сітка – це тільки старт, – зауважує Людмила Назаренко. – Невдовзі ще з десяток таких наробимо.

Учениця 8-Б класу школи ім. Т.Г. Шевченка Анна Коротаєва стверджує:

– Плетіння маскувальної сітки – корисна та цікава робота. Адже ми, школярі, таким чином допомагаємо нашій армії та розвиваємо власні творчі здібності.

Шановні жителі району! Допоможемо нашим воїнам в АТО!

Виникла нагальна потреба в маскувальних сітках для військової техніки. В деяких школах уже роблять маскування, але треба багато матеріалу.

Потрібна стара м’яка постільна білизна з несинтетичних матеріалів усіх відтінків білого кольору (бажано без візерунків).

Матеріал можна приносити:

– школа ім. Т.Г. Шевченка,

– районна гімназія,

– друкарня «Домінант»,

– страхова спілка «Гарантія»,

– редакція газети «Наше слово».

Коментарі закриті.