атестатМіністерство освіти і науки планує розповсюдити децентралізацію виготовлення документів про освіту на школи, що за підрахунками відомства дозволить заощадити 10 млн грн бюджетних коштів. Про це повідомила перший заступник міністра освіти Інна Совсун під час засідання Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, що відбулось 12 квітня, повідомляє Освіта.UA.

За її словами, протягом останніх двох років всі кроки міністерства спрямовані на децентралізацію виготовлення документів про освіту, що значно здешевило їх вартість.

Вона повідомила, що велика частина коштів на виготовлення документів про освіту з 2004 року йшла на одне приватне підприємство, що друкувало пластикові документи про освіту, собівартість яких у 2014 році становила близько 89,82 грн.

У 2015 році МОН було змінено порядок виготовлення документів про вищу освіту з тим, щоб децентралізувати цей процес. Відповідно до норми закону “Про вищу освіту” документи про освіту виготовляються вищими навчальними закладами.

“Міністерство відмовилося від централізованої закупівлі пластикових документів в однієї приватної компанії, а документи про вищу освіту виготовляються вищими навчальними закладами кожним окремо”, – зазначила перший заступник міністра.

При цьому в Єдиній державній базі з питань освіти, щоб перевірити справжність документа про вищу освіту, йому надається реєстраційний номер. Це здешевило видатки в рази.

Бланки атестатів закуповуватимуть централізовано, формуватимуть електронні документи, а роздруковуватиметься атестат на місці. Це дозволить здешевити процес виготовлення документів.

Також подібну схему планується застосувати у друку студентських квитків, які до цього часу друкувалися централізовано.

Коментарі закриті.