Стартували літні канікули, тож у школярів з’явилося багато вільного часу. Разом із тим діти на довгий час залишаються без нагляду дорослих. Саме в літній період трапляється найбільше випадків невиробничого травматизму на об’єк­тах електрообладнання. Тому ще раз варто нагадати дітям, яка небезпека може їм загрожувати, наголошує заступник директора району електричних мереж Роман Гамениця.

За 2010 рік в Україні внаслідок ураження електричним струмом в побуті травмовано 689 та загинуло 57 громадян, з них – восьмеро дітей.

У нинішньому році сумний лік жертв необережності розпочався в січні, коли в селі Приморське на Херсонщині під час гри на околиці села 10-річна дівчинка сховалася до будівлі трансформаторної підстанції та загинула.

Не минуло й півроку після трагедії, як 22 травня в Херсоні після шквалистого вітру, який пообривав лінії електропередач, до обірваного проводу доторкнулася ще одна 10-річна дівчинка, у результаті – знову дитяча смерть.

Менський РЕМ, за словами Романа Гамениці, серйозно підходить до електробезпеки населення, проводячи капітальні ремонти електрообладнання, прочищення дерев, насаджених споживачами в охоронній зоні, встановлення нових замків на підстанціях. А ще наприкінці навчального року РЕМівці протягом двох тижнів щодня приймають у себе на підприємстві делегації школярів – проводять роз’яснювальну роботу, показують відеоролики, роздають плакати з відповідною інформацією.

Аби убезпечитися від травмування електрострумом, варто знати кожному:

– не торкатися до оголених і не підходити до провисаючих електролінійних проводів або проводів, що впали на землю;

– виявивши такі проводи, необхідно негайно повідомити чергового диспетчера за телефоном 2-12-36 та забезпечити охорону з метою недопущення до них сторонніх осіб.

З метою уникнення ураження електричним струмом забороняється в охоронних зонах повітряних ліній, трансформаторних підстанцій виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж. Не можна саджати дерева під повітряною лінією на відстані ближче двох метрів від крайніх проводів повітряної лінії. Гілки дерев спричиняють зближення проводів, це призводить до короткого замикання та до обривів проводів. У разі самочинного насадження приватними особами дерев у охоронній зоні роботи з приведення до належного стану виконуються за їхній рахунок.

Як батькам вдома, так і педагогам в учбових закладах для запобігання дитячого травматизму необхідно постійно роз’яснювати дітям про небезпеку електричного струму. А ще не допускати ігор поблизу діючих електроліній та трансформаторних під­станцій, які можуть призвести до трагічних наслідків.

Коментарі закриті.