Якщо помітили, що платежі за комуналку різко зросли в порівнянні з минулим періодом – ми допоможемо знайти можливі несправності в системі та причини перевитрат.

1. Обов’язковий облік

Встановлення лічильників на газ (економія до 70%), воду (економія до 70%), електричну енергію. “Неможливо управляти тим, що не можна виміряти”. Так Ви оплачуватимете споживання по будинку не “за нормативами”, а за фактично спожитий ресурс. Більшість родин споживають менше ресурсів, ніж вони оплачують за квитанціями. Слідкуйте за споживанням. Для досягнення більшої економії рекомендується також встановлювати регулятор тепла чи автоматичний погодний регулятор у квартирі або приватному будинку. Такі пристрої дозволяють коригувати кількість поданого тепла залежно від погодних умов та сплачувати менше.

Можливе також встановлення багатозонного лічильника електроенергії, коли це доцільно (споживач платить на 30% менше за електроенергію, спожиту вночі, при двозонно- му обліку та на 60% менше – при тризонному.).</div

2. Заміна старого та низькоефективного обладнання на сучасне та економічне

Заміна ламп розжарювання на LED освітлення (термін безперервної роботи світлодіода не менше 50 000 годин, що еквівалентно 11 рокам експлуатації при 12 годинний роботі в день – це на два порядки перевищує термін служби звичайних ламп розжарювання), використання датчиків руху для вуличних ліхтарів або світильників у під’їздах, використання системи вентиляції з рекуперацією, встановлення побутової техніки з низьким рівнем енергоспоживання (мають маркування “А” чи «А+»). Прилади такого класу мають ККД більше 90% та споживають на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрої класу «В». Термін окупності більш дорогої енергоощадної техніки складає в середньому 2-3 роки.

3. Комплексна термомодернізація

Заміна вікон та дверей на енергозберігаючі (з двокамерним енергозберігаючим склопакетом та опором теплопередачі більше нормативного 0,6; це дозволить скоротити наднормові втрати тепла до 40% та підвищити температуру в квартирах більш ніж на 2°С, термін окупності 3-7 років), теплоізоляція даху (окупність близько 7 років, зниження витрат до 30%, зовнішніх стін і цоколя (економія до 40%, термін окупності до 10 років), підвалу (якщо підвал не опалюється, утеплення дозволить підтримувати плюсову температуру 5-10°C).
Важливо: утеплення фасаду потрібно здійснювати лише повністю! Клаптикове (поквартирне) утеплення (стосується багатоквартирних будинків) руйнує цілісність конструкції будинку. Таким чином зменшується строк його експлуатації. Комплексна термомодернізація забезпечить економію енергоресурсів майже вдвічі.

4. Модернізація систем опалення

Встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП, термін окупності 1-3 роки), теплоізоляція трубопроводів (окупність близько 1 року), за необхідності промивка системи опалення (накип навіть товщиною до 1 мм приблизно на 15% знижує рівень тепловіддачі), встановлення високоефективного котла (ККД Більше 85%), використання терморегуляторів.

5. Використання відновлюваних джерел енергії

Встановлення сонячних панелей та електростанцій, теплових насосів, сонячних колекторів (вакуумні та пласкі), встановлення вітроагрегатів (більше для приватних будівель). Такі системи потребують великих інвестицій спочатку, але дають можливість використовувати природні та екологічно чисті джерела для отримання енергії. Великим попитом користуються на територіях, віддалених від загальних мереж та комунікацій.
Додатковим бонусом від держави є можливість підключення до “зеленого тарифу” за умови, що споживання буде менше генерації. Зелений тариф – спеціальний тариф, за яким держава закуповує електроенергію у приватних осіб, згенеровану сонячними та вітровими електростанціями. Максимальна потужність приватної електростанції не повинна перевищувати 30 кВт.

6. Енергоощадна поведінка – найдоступніший метод економії

Вчасне вимикання світла, побутових приладів, кранів, не закривати прилади опалення шторами та сторонніми предметами, провітрювати приміщення, використовувати світлі та теплі кольори в інтер’єрі, приймати душ замість ванної, встановити тепловідбиваючий екран позаду радіатора (збільшить температуру в приміщенні на 2-3 градуси) використовувати аераторні насадок на крани.

Бонус:

Модель енергоефективного будинку.
У пасивних будівлях річні витрати на опалення становлять всього 15 кВт*год/м2*рік. Джерелом тепла у пасивних будівлях можуть бути зведені системи, що одночасно використовують конденсаційні котли, теплову помпу, сонячні колектори, а також рекуператор повітря.
Окремі параметри:
Компактність будівлі;
Посилена теплоізоляція;
Орієнтація на південь та відсутність затінку;
Виключення наявності “ містків холоду ”;
Герметичність будівельної конструкції.
Оптимально ізольована будівля має коефіцієнт теплопередачі 0,15 Вт/м²К;
Спеціальні вікна та профілі відмінної якості. Коефіцієнт теплопередачі 0,8 Вт/(м²K) досягається за допомогою двокамерного скла із заповненням, простору між шибками інертним газом та герметичних віконних профілів.
Контрольована вентиляція з рекуперацією тепла. Проточний теплообмінник зберігає мінімум 75% тепла відпрацьованого повітря.
Використання відновлюваних джерел енергії – підігрів води за допомогою геліосистемам або теплових насосів, генерація електроенергії за допомогою сонячних панелей.
Для будівництва, як правило, вибираються екологічні матеріали, часто традиційні – дерево, камінь, цегла. Останнім часом часто будують пасивні будинки з продуктів рециклізації і неорганічного сміття – бетону, скла і металу.
В Німеччині побудовані спеціальні заводи з переробки таких відходів у будівельні матеріали для енергоефективних будівель. Вартість будівництва пасивного будинка лише на 15-20% більше звичайного.

Більше інформації на сторінці Української ініціативної групи пасивного будинку http://passivehouse-igua.com/

Марина Гажур

Коментарі закриті.