Влада – це те, що дозволяє використовувати підвладних на власну користь. Згідно із законодавством, влада належить народу, громаді. А от в апараті Менської ОТГ вважають по-іншому.

 

 

Якщо громада є владою, то вона використовує найнятих нею на певний термін посадовців для власної користі. За таке “використання” того ж міського голови, секретаря, заступників та інших працівників апарату вони отримують заробітну плату, до речі, зовсім навіть не маленьку. Такий стан речей вбачається раціональним, справедливим та законодавчо обґрунтованим.

А якщо навпаки, як пропонував Стальниченко і як діє спільно з ним Примаков, якщо влада над громадою належить тимчасово обраним посадовцям, тоді що? Тоді посадовці мають можливість використовувати громаду і належні їй ресурси на власну користь. А оце вже не тільки вкрай несправедливо, а й дуже шкідливо для громади, оскільки знищує її можливості не тільки розвиватися, а й виживати.

Якби під час виборів обрали до ради Менської ОТГ не Примакова зі Стальниченком та радикальних депутатів, а тільки тих, хто поважає громаду і вважає її владою над собою, тоді б земельні події розвивалися наступним чином. Відразу після того, як стало відомо про передачу значної кількості землі у розпорядження ОТГ, Примаков спільно з радою виніс би на обговорення громади питання про те, як громада вважає за доцільне вчинити з отриманою землею. Після обговорення в старостинських округах Примаков виніс би на сесію ради ОТГ узгоджене з громадою рішення. Такий розвиток подій був би цілком закономірним, спокійним та корисним суспільству.

Натомість Примаков виносить на сесію проект рішення про приватизацію величезної кількості землі згідно з поданими невідомо ким декількома тисячами заяв. Нерадикальні депутати обурюються такою спробою дерибану землі ОТГ і не беруть участі в голосуванні. Але Примакова зі Стальниченком і радикальних депутатів це не зупиняє, і вони голосують на сесії за внесене Примаковим рішення!

Звісно ж, починає розгоратися скандал. Примаков, зрозумівши що вляпався, відмовляється підписувати внесене ним і проголосоване радикальними депутатами рішення.

Таким чином склалася ситуація, в котрій найдоцільнішим було б звернення Примакова до громади з визнанням того, що він запланував та намагався зі спільниками вчинити дерибан належної ОТГ землі, а оскільки це в нього не вийшло, то просить вибачення в громади і має честь подати у відставку з посади голови.

Натомість Примаков зі Стальниченком та іншими спільниками починає “ліпити горбатого до стінки”, мовляв, то “Наш край”, Куковичі і ще казна хто винен в тому, що він, Примаков, замість обговорення з громадою та прийняття мудрих рішень намагався нашвидку вчинити дерибан землі ОТГ. Оминаючи відповідь на питання про те, чому Примаков раніше не погоджувався проводити обговорення з громадою і чому не звертався до правоохоронців, коли йому начебто хтось забороняв це робити, тепер він оголошує, що починає обговорення з громадою того, як потрібно вчинити з землею!

У цей час по селах ОТГ відбуваються сходи, на котрих люди вимагають покарати винних в спробі земляної афери. Наступні такі збори заплановано на 31 січня у Феськівці. Як вони мали б проходити, якщо б всі виходили з пріоритету влади громади? Очевидно, що саме громада мала б обрати тих, кому б доручила провести збори, головуючого на зборах (зазвичай це в.о. старости), секретаря тощо.

Натомість у Феськівці президію відразу захоплюють Примаков зі Стальниченком і починають нав’язувати громаді своє бачення. Потім, зокрема дякуючи депутату ОТГ Віктору Петрушанку, Примакова зі Стальниченком відправили з президії вниз, обрали секретаря і збори прийняли таке рішення, котре вважали корисним для себе.

Ще й ще раз хочу підкреслити – якщо громада хоче добра собі і своїм дітям, то вона має сама бути владою, не дозволяючи нікому ставати над собою, бо це неодмінно буде використано проти інтересів громади, особливо, якщо мова йде про радикалів.

Прошу до перегляду:

 

 

Коментарі закриті.