У Чернігівській обласній раді – 64 депутати. Ми вирішили проаналізувати не останню декларацію, яку подавали депутати за 2020 рік, а за всі роки роботи системи декларування.

У складі Чернігівської обласної ради 8 скликання вісім фракцій таких політичних партій: «Рідний дім» (19 депутатів), «Наш край» (9 депутатів), “Слуга народу» (8 депутатів), «Радикальна партія Олега Ляшка» (7 депутатів), Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (6 депутатів), “Опозиційна платформа «За життя» (5 депутатів), «За майбутнє» (5 депутатів), «Європейська солідарність» (5 депутатів).

У цій публікації ми аналізуємо фракцію «За майбутнє», яка має потужних «ваговиків» місцевої та обласної політики. За час існування системи декларування(2015–2021 роки) представники фракції задекларували спільного доходу понад 38,5 млн гривень та мають кеш 11,6 млн гривень, 332,8 тис. доларів США, 34 000 євро.

Сергій Федорович Сергієнко. Колишній заступник голови Чернігівської ОДА є одним із найбагатших депутатів Чернігівської обласної ради 8 скликання та керівником фракції. Цікаво, що свої статки Сергій Сергієнко почав декларувати з 2015 року, прийшов у політику з бізнесу та мав групу компаній. Родинний бізнес різний, але сьогодні виділяються два напрямки: лісопильне та стругальне виробництво, будівництво доріг і автострад.

За час перебування Сергієнка у владі родина започаткувала з іноземними партнерами два нові підприємства. Сергій Сергієнко задекларував найбільший кеш у майже 9 млн гривень, валюті – 1,88 млн доларів США та коштів, які розміщені на банківських рахунках, – 1,9 млн доларів США, 0,5 млн євро (це загальна сума за весь час).

З 2017 року Сергієнко та родина є лідерами зі статті активів «кошти, позичені третім особам» – загальна сума складає 43,9 млн гривень. Пан Сергій та родина мають постійність до автопарку свого і не змінюють його вже шість років. До речі, у родини дуже великий гараж на 485 м2 але чомусь він зник в останній декларації.

Основні висновки з декларування: дружина отримує дохід від дивідендів, родина має два невеликих будинки 90 м2 та 23,8 м2, великих витрат не показують, відсоткова частка акцій у підприємствах за останні два роки збільшилась майже у двічі.

Андрій Григорович Віротченко. Родинний бізнес Віротченка має два напрямки: пан Андрій займається лісопереробкою, а пані Інна – обладнанням для електромереж. Якщо дивитися на декларанта, дружині немає чим похвалитися, бо  доходи показує Андрій Віротченко і складають вони за весь період 9 291 754,00 грн.

Готівковий запас  родини – 850 тис. грн, 55 тис. доларів США. У депутата є авто VOLVO XC60 2013 pоку, а у його дружини – HYUNDAI H1 2008 pоку. Нерухомість родини налічує три квартири та два будинки. Будинок у 207 м2 належить пані Інні.

 

 

 

Руслан Алєскерович Рустамов. Пан Руслан потрапив перший раз в обласну раду і поки маємо дві декларації за 2019–2020 рік. Відразу впадає в око автопарк, який задекларований так дешево: MERCEDES-BENZ S 350 2010 року за 520 гривень, коли пошук показує зовсім іншу ціну, а LEXUS ES250 2013 року – за 560 гривень. Цікаво, де такі авто так дешево продаються. Родина пана Руслана володіє п’ятьма квартирами: дві в Туреччині, ще дві будинки, два гаражі, чотири комерційні будівлі. Загальна площа нерухомого майна складає майже 1139 м2. Дохід родина задекларувала у 3,49 млн гривень, доходи подружжя майже однакові. Готівка загальна за два роки – 1,7 млн гривень, 116 тис. доларів США, 34 тис. євро. Родина володіє землею загальною площею у 3,3 га.

 

 

Арсен Володимирович Дідур. Депутат із досвідом та колишній заступник голови обласної ради сьомого скликання. Арсен Дідур – публічна людина і поціновувач чоловічих аксесуарів, а саме – годинників. На публічних фото, де присутній годинник пана Арсена, бачимо Patek Philippe моделі 5236P-001 чи іншого виробника. Ціновий діапазон годинників Patek Philippe, який пропонує на своєму сайті виробник, нас здивував – від 10 000 євро до 150 000 євро. Можливо, це може бути інший годинник, який коштує 100 000 гривень, що вказав пан Арсен у декларації.

Про дохід піклується голова родини, оскільки дружина навчається. Сімейний бюджет складає за весь період 2,8 млн гривень. Сукупний розмір грошових активів, задекларованих родиною Дідурів, – 750 тис. доларів США, майже 6,4 млн гривень. З них 6 млн гривень позичили третім особам. Про автопарк не будемо говорити, оскільки про нього вже писали ЗМІ. З нерухомості – три квартири та будинок на 233 м2. Також у 2020 році дружина придбала комерційну нерухомість на 462 м2, родина оформила кредит на пані Наталію на 1,1 млн гривень.

Галина Олексіївна Логвиненко. Новачок у Чернігівській обласній раді. Є еко-активісткою та активною користувачкою соціальних мереж. Пані Галина не має цікавих фактів у декларуванні: доходи за два роки склали 71 688,00 гривень, готівка – 85 тис. гривень та 21 тис. доларів США. З майна має квартиру 57 м2, на неї, напевно, взяла кредит 48 тис. доларів США. Родинних стосунків у декларуванні немає, але є факт поручителя іноземного громадянина. Транспорт та земля відсутні.

 

Авторка: Лариса БЕРЕНКО

***

Ця публікація підготовлена в рамках проєкту «Підтримка антикорупційних ОГС для зміцнення верховенства права», який реалізує ГО «Чернігівський Центр Прав Людини» за підтримки програми МАТРА посольства Королівства Нідерланди, м. Київ. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю авторів і жодним чином не відображає точку зору Посольства Королівства Нідерландів, м. Київ чи ГО «Чернігівський Центр Прав Людини».

Коментарі закриті.