Ощадбанк 21 травня 2014 року розпочав продаж казначейських зобов’язань «Військові» номінальною вартістю 1000 гривень
«Відрізати купон від цього сертифіката може тільки співробітник Ощадбанку, – попереджає Людмила Ілляшик. – Бо купони, відрізані самостійно, не приймаються до оплати».

Ощадбанк 21 травня 2014 року розпочав продаж казначейських зобов’язань «Військові» номінальною вартістю 1000 гривень. Кошти від їхньої реалізації будуть спрямовані на підтримку української армії. Найближча газета поцікавилась у фахівців, що це за цінні папери і у чому їх особливість.

– Це казначейські зобов’язання, які випустила держава в особі Міністерства фінансів, – пояснює керуюча Менським відділенням Ощадбанку Людмила Ілляшик. – Цю серію зобов’язань у гривнях було випущено виключно для фінансування потреб армії. Вони реалізуються на добровільних засадах, дають право на отримання доходу і погашаються державою. Ви можете бути впевнені, що гроші не пропадуть, їх не «заморозять», а відсоткова ставка не знизиться. Ще раз наголошую – це позика, а не подарунок Збройним Силам України.

Строк обігу казначейських зобов’язань «Військові» – 24 місяці (два роки). Ставка становить сім відсотків річних. Придбати їх можна у відділеннях Ощадбанку.

– Сертифікат казначейського зобов’язання «Військові» містить чотири купони, – наголошує Людмила Григорівна. – Розмір доходу за кожним купоном становить 35 гривень. Доходи за казначейськими зобов’язаннями серії В виплачуються кожні шість місяців, отже за два роки з тисячі «набіжить» 140 гривень прибутку.

Може, це й не так багато, але ж патріоти перераховували і перераховують кошти, не думаючи про якісь компенсації, а тут є можливість згодом їх повернути.

Розміщення сертифікату, виплата доходу та його погашення здійснюється банком безкоштовно. Втрачений або знищений клієнтом сертифікат не поновлюється.

– Дострокове погашення казначейських зобов’язань умовами їх розміщення не передбачене, – констатує співбесідниця. – Але Ощадбанк може викуповувати їх на договірних засадах за ціною не нижче номінальної вартості.

А ще ці цінні папери можна передавати чи дарувати. Бо вони на пред’явника, тобто на них не вказується прізвище покупця. Погашення та сплата доходу здійснюватиметься тому, хто надасть зобов’язання до каси Ощадбанку.

Коментарі закриті.