
Ощадбанк 21 травня 2014 року розпочав продаж казначейських зобов’язань «Військові» номінальною вартістю 1000 гривень. Кошти від їхньої реалізації будуть спрямовані на підтримку української армії. Найближча газета поцікавилась у фахівців, що це за цінні папери і у чому їх особливість.
– Це казначейські зобов’язання, які випустила держава в особі Міністерства фінансів, – пояснює керуюча Менським відділенням Ощадбанку Людмила Ілляшик. – Цю серію зобов’язань у гривнях було випущено виключно для фінансування потреб армії. Вони реалізуються на добровільних засадах, дають право на отримання доходу і погашаються державою. Ви можете бути впевнені, що гроші не пропадуть, їх не «заморозять», а відсоткова ставка не знизиться. Ще раз наголошую – це позика, а не подарунок Збройним Силам України.
Строк обігу казначейських зобов’язань «Військові» – 24 місяці (два роки). Ставка становить сім відсотків річних. Придбати їх можна у відділеннях Ощадбанку.
– Сертифікат казначейського зобов’язання «Військові» містить чотири купони, – наголошує Людмила Григорівна. – Розмір доходу за кожним купоном становить 35 гривень. Доходи за казначейськими зобов’язаннями серії В виплачуються кожні шість місяців, отже за два роки з тисячі «набіжить» 140 гривень прибутку.
Може, це й не так багато, але ж патріоти перераховували і перераховують кошти, не думаючи про якісь компенсації, а тут є можливість згодом їх повернути.
Розміщення сертифікату, виплата доходу та його погашення здійснюється банком безкоштовно. Втрачений або знищений клієнтом сертифікат не поновлюється.
– Дострокове погашення казначейських зобов’язань умовами їх розміщення не передбачене, – констатує співбесідниця. – Але Ощадбанк може викуповувати їх на договірних засадах за ціною не нижче номінальної вартості.
А ще ці цінні папери можна передавати чи дарувати. Бо вони на пред’явника, тобто на них не вказується прізвище покупця. Погашення та сплата доходу здійснюватиметься тому, хто надасть зобов’язання до каси Ощадбанку.