лікарняПідсумки роботи медичної галузі Менського району за 2013 рік, виконання впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава» та пріоритетні напрямки діяльності у році нинішньому обговорили нещодавно учасники розширеного засідання медичної ради КЗОЗ «Менська центральна районна лікарня».

У роботі медичної ради взяли участь голова районної ради Володимир Невжинський та заступник голови районної держадміністрації Олександр Мисник.

Покращення стану здоров’я населення району та забезпечення рівного доступу громадян до якісної медичної допомоги – таке завдання ставили перед собою медики Менщини у минулому році. Наскільки їм це вдалося зробити інформували у своїх виступах районні фахівці.

В детальному аналізі підсумків роботи галузі охорони здоров’я за 2013 рік зазначалось:

– зменшилась смертність населення району від 21,0% у 2012 році до 19,1%;

– впродовж шести років зменшується смертність осіб працездатного віку;

– відсутня перинатальна, немовляча та дитяча смертність;

– покращилось виявлення стенокардій, відповідно – знизилась смертність від інфаркту міокарда;

– покращилось виявлення та лікування хворих на гіпертонію;

– відсутні занедбані форми онкопатології шкіри;

– знизився рівень первинної інвалідності осіб працездатного віку;

– виросла частка фізіологічних пологів.

В той же час, знизився показник народжуваності від 8,4‰ у 2012 році до 7,4‰ у 2013 році, виросла захворюваність на туберкульоз.

У зв’язку з цим особливої актуальності набуває пропаганда здорового способу життя та підвищення культури самозбереження населення.

За словами заступника голови райдержадміністрації Олександра Мисника, пріоритетами розвитку галузі охорони здоров’я залишається забезпечення рівного і справедливого доступу населення до медичних послуг належної якості, запобігання та зниження рівня захворюваності, а також створення сприятливих для здоров’я умов життєдіяльності людини.

І як зазначив Президент України Віктор Янукович у Щорічному Посланні до Верховної ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2013 році», в сучасних умовах перед системами охорони здоров’я постали нові завдання. Це стосується, передусім, зміцнення профілактичних служб, підвищення доступності та якості медичного обслуговування, вдосконалення первинної медико-санітарної допомоги, поліпшення кадрового забезпечення, скорочення нерівності та забезпечення справедливості в охороні здоров’я; завдання модернізації інфраструктури, її адаптації до потреб у наданні допомоги при хронічних неінфекційних хворобах.

За підсумками засідання медичної ради було прийнято рішення, в якому окреслено основні пріоритети діяльності центральної районної лікарні та завдання на 2014 рік. В їх числі – охорона здорорв’я матерів та дітей, реалізація національних і регіональних програм, діагностика, лікування та профілактика соціально значимих хвороб, підвищення рівня надання кваліфікованої медичної допомоги, впровадження сучасних медичних технологій.

Провів засідання медичної ради головний лікар району, депутат обласної ради Петро Хомрач.

За інформацією КЗОЗ «Менська центральна районна лікарня»

Коментарі закриті.