прокуратураЗа останній час у державі почастішали сепаратистські та інші прояви, які загрожують її територіальній цілісності та грубо порушують конституційні права громадян.

Прокуратура Менського району наголошує, що територіальна недоторканність України є невід’ємною складовою її самостійності та незалежності. Частина 3 статті 2 Конституції України проголошує, що територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

Стаття 109 Кримінального кодексу України встановлює кримінальну відповідальність за дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, публічні заклики до таких дій тощо.

Стаття 110 Кодексу передбачає відповідальність за умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, у тому числі, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або за попередньою змовою групою осіб та ін.

Органи державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронні органи повинні проявити максимум зусиль для попередження та недопущення проявів сепаратизму, спроб повалення конституційного і державного ладу, мають виявляти осіб, які є причетними до сепаратистських та інших проявів, які загрожують територіальній цілісності та недоторканості держави.

Коментарі закриті.