Держава, яка занепокоєна ситуацією, пропонує літр молока здавати не за 2,50 а за 4 гривні 80 копійок, – повідомляє Сергій Корж за матеріалами «Сівер-центр.

У липні Верховна Рада у першому читанні проголосувала за зміни до Закону України «Про молоко і молочні продукти». Тепер селянам доведеться чекати, поки народні депутати доведуть ці зміни до логічного завершення. Підтримку селянам обіцяють і в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.
Дід Іван з Прилуччини корів більше не тримає. Продав через збитки. Сьогодні біля хати пасе Марфушу і Катрусю – дві дійні кози. Для власних потреб надоєного козиного молока йому та жінці вистачає.
Ціни на молоко вже не перший рік дратують селян. За літр вище двох з половиною гривень закупівельники не дають. А відтак люди, тримаючи корову, господарюють собі у збиток. Бо лише одного сіна молода корівка за місяць з’їдає на 500 гривень. Без державної підтримки селяни не бачать жодних перспектив розвивати власне господарство. Корів селяни починають позбуватися.
Про значне падіння відсотка молока, яке здають селяни, констатують і в департаменті агропромислового розвитку. Ціни на молоко тут виправдовують його неякісністю. Заступник департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Кропивний розповідає і про майбутню державну підтримку тих, хто тримає корівок і здає молоко. У липні Верховна Рада у першому читанні проголосувала за зміни до Закону України «Про молоко і молочні продукти». Якщо ці зміни народні депутати таки доведуть до логічного завершення, молоко коштуватиме майже 5 гривень за літр. Ще один вихід з непростої ситуації – це об’єднання селян у кооперативи. Вони вже є в Сосницькому, Менському та Ніжинському районах. Але створення кооперативів лягає на плечі селян. Люди самотужки мають купувати доїльні апарати, холодильники, експрес-сканери. На найближчу сесію обласної ради, каже Олег Кропивний, департамент готує спеціальну Програму, в якій передбачена компенсація хоча б за придбання доїльних апаратів – у розмірі 7 тисяч гривень. Це для тих, хто тримає більше ніж чотири корови. Але це питання часу. І поки селяни приречені на виживання.

Коментарі закриті.