– Аби вижити без роботи, завели чимале господарство, – розповідає жителька Макошине Ніна Ярина. – Я свого часу працювала у місцевому протитуберкульозному санаторії, а після його закриття лишилася без роботи і без засобів існування. У чоловіка подібна ситуація. Як завод залізобетонних виробів, де Юрій працював, припинив роботу, то чоловік ще трохи поробив у пожежній команді й потрапив під скорочення. Як жити далі? Як дітей ростити? Зайнялися худобою. Нині маємо п’ять корів і теличку. У червні придбали доїльну установку – зітхнули з полегшенням. А до того доїли корів удвох із Юрієм. Нещодавно отримали від держави гроші за апарат, а ще за вирощену теличку. І дуже раді, що нарешті держава звернула увагу на таких простих трударів, як ми.

А Юрій додає:

– Не скажу, що заробляємо на хліб із маслом, швидше, лише на хліб. Та все ж якусь копійку маємо. І дуже сподіваємося, що й надалі за підтримки держави займатимемося худобою.

За словами головного спеціаліста з розвитку бізнесу у тваринництві управління агропромислового розвитку РДА Тетяни Мороз, з початку року 251 селянину району загалом виплачено державою 145 500 гривень за утримання 303 голів молодняку. А на закупівлю установок індивідуального доїння виплачено 24 330 гривень.

Чому деяким селянам довелося чекати компенсацію кілька місяців? Тому що процедура ця тривала. Поки у сільській раді зберуть документи і направлять до управління АПР, звідти – до головного управління в Чернігові, до Міністерства аграрної політики і продовольства України.

– Наразі, – розповідає Тетяна Олексіївна, – опрацьовується програма передачі нетелів багатодітним родинам. На комісію подали заявки дві такі родини. Комісія вирішила, що обидві ці сім’ї отримають худобу. З обласного бюджету на це виділено 16 727 гривень, ще три тисячі гривень додає районний бюджет. Як тільки кошти надійдуть, управління АПР закупить нетелів у сільгоспкооперативі “Авангард” та передасть родинам. Ця програма діятиме до 2015 року, тому родини, котрі виховують по п’ять і більше неповнолітніх дітей, мають шанс отримати годувальницю у подарунок від держави.

Коментарі закриті.