Тільки родина й близькі можуть зрозуміти людей цієї професії, котрі на роботі днюють і ночують. Такі будні працівників міліції. Про це напередодні професійного свята правоохоронців, котре вони відзначали 20 грудня, розповів начальник райвідділу УМВС України у Чернігівській області Василь Ворона.


Начальник райвідділу міліції Василь Ворона. Фото з архіву «Нашого слова».

Докучають чвари

– О 7.30 міліціонер прийшов на роботу, а додому повертається після 22.00 – 23.00, – зауважує Василь Олександрович. – І добре, як нічого серйозного не трапиться уночі й не викличуть на роботу знову. Наші люди вже звикли, сюди випадкові особи не потрапляють.

Роботи у правоохоронців чимало. Щодня трапляються крадіжки, побиття, травми. Василь Ворона констатує факт: наразі число правопорушень росте, особливо на селі. Адже економічна нестабільність, тотальне безробіття ведуть до асоціального способу життя.

Народ агресивний, опускає руки від безвиході. Ото пішли, курку чи якусь алюмінієву миску у бабці поцупили – пропили. І так щодня.

Зросла кількість соціально неблагополучних сімей, де постійні сварки, бійки. Допікають такі ситуації: випили чоловік і жінка, полаялися, побігли міліцію викликати. На усе це правоохоронці не в змозі оперативно реагувати. У такому разі на допомогу повинні приходити голови сільських громад. Адже дільничні міліціонери фізично не встигають втрутитися у побутові чвари через відсутність транспорту. Приміром, у кожного дільничного – мінімум по три населених пункти у підпорядкуванні, а між ними – чималі відстані. Як долати? Викручуються, хто як може. Бракує пального.

Незважаючи на це, за словами головного міліціонера району, у черговій частині завжди стоїть заправлений автомобіль, щоб у будь-яку хвилину правоохоронці змогли вчасно виїхати на виклик.

Убив за п’ятірку

Щодня міліціонерам доводиться розплутувати по кілька справ, інколи працюючи цілодобово. Приміром, нещодавно по свіжих слідах вийшли на крадіїв, котрі винесли із будинку менянки півтори тисячі гривень. Таким чином помстилися за те, що, буцімто, потерпіла відбила чужого чоловіка. Ще й налякали добряче. Частину грошей встигли пропиячити, однак за добу цих «месників» заарештували.

Інколи справи доводиться розплутувати роками. Ось, наприклад, стосовно минулорічного вбивства у Ленінівці, де жертвою став молодий хлопець. Лише нещодавно з’ясувалося, що життя йому вкоротив товариш: не бажаючи віддавати борг у п’ять гривень, зарізав односельця. Нині ця справа добігла до фіналу в суді, винного покарано.

Щодня життя підкидає правоохоронцям «сюрпризи» й «головоломки», тож спокій працівникам міліції точно не загрожує. Напередодні їхнього професійного свята «Наше слово» бажає цим людям витривалості, терпіння і благополуччя.

Коментарі закриті.